Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Zagorje

Velika Gospa u Mariji Bistrici: Svečano proslavljena svetkovina u našem najvećem marijanskom svetištu

Autor: sjeverhr
Velika Gospa u Mariji Bistrici: Svečano proslavljena svetkovina u našem najvećem marijanskom svetištu

Danas slavimo Svetkovinu Uznesenja Blažene djevice Marije na nebo, Veliku Gospu. Posebno svečano slavi se u Hrvatskom nacionalnom Svetištu MBB-e u Mariji Bistrici, gdje se danas tijekom cijelog dana očekuje mnoštvo hodočasnika. Mise su tijekom cijelog dan.

Proslava je započela jučer, bdjenjem uz put svijetla i molitvu krunice na bistričkoj kalvariji. Nakon pobožnosti puta svijetla uslijedila je misa u Crkvi na otvorenom Blaženog Alojzija Stepinca, koju je predslavio preč. Domagoj Matošević, ekonom zagrebačke Nadbiskupije i nekadašnji rektor Svetišta MBB-e.

Danas je središnju misu, nakon pozdravnog govora rektora Svetišta MBB-e preč. Tomice Šestaka, predslavio zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša, poručivši brojnim okupljenim hodočasnicima i vjernicima kako čovjek nije stvoren za nestanak, već za vječnost. U svojoj propovijedi nadbiskup Kutleša istaknuo je kako Marijino uznesenje na nebo ne govori samo o njoj, već i o svakom čovjeku, njegovoj svrsi i konačnom odredištu.

Misu je pjesmom pratio domaći župni zbor Župe Uznesenja BDM Marija Bistrica pod ravnanjem Ivana Habazina. Središnja misa ove je godine bila iznimno u 10 sari, zbog izravnog prijenosa na HTV-u. Nakon Velike Gospe, nastavljaju se hodočašća u Svetište MBB. U subotu 22. kolovoza na rasporedu Hodočašće Sisačke biskupije, a u nedjelju 23. kolovoza još jedno tradicionalno Vozočašće.

Danas su još mise u 16, 18 i 20 sati, sve u Crkvi na otvorenom, osim one u 16 sati, koja je u Bazilici MBB.

Izvor i foto: RMB
 

Podijeli članak:

Povezani članci

Izdvojeno

Najnovije

/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?