Vlada Republike Hrvatske donijela je odluku o novim maksimalnim maloprodajnim cijenama goriva, koje će stupiti na snagu u utorak, 22. travnja prenosi index.hr.
Prema novoj odluci, cijene goriva znatno se snižavaju. Cijena osnovnog benzina bit će niža za 9 centi te će iznositi 1,38 eura po litri, dok će dizel pojeftiniti za 8 centi, na 1,28 eura po litri. Plavi dizel također bilježi pad cijene – bit će jeftiniji za 7 centi i iznosit će 68 centi po litri.
Značajne uštede bilježe se i kod ukapljenog naftnog plina (UNP). Plin za spremnike bit će jeftiniji za 19 centi te će njegova nova cijena iznositi 1,14 eura po kilogramu, dok će plin za boce pojeftiniti za 20 centi i stajati 1,67 eura po kilogramu.
Ove nove cijene vrijedit će u narednom 14-dnevnom razdoblju, počevši od 22. travnja.
Prema procjenama, da nije bilo vladinih intervencija, maloprodajne bi cijene bile znatno više: benzin bi stajao 1,41 euro, dizel 1,39 eura, a plavi dizel 76 centi po litri. Plin za spremnike dosegao bi 1,33 eura, a za boce 1,96 eura po kilogramu.
Foto: ilustracija