Na lokaciji nedovršene Sveučilišne bolnice u zagrebačkom Blatu pronađeno je oko 40 do 50 uginulih kokoši, a Ministarstvo zdravstva slučaj je prijavilo policiji koja je na lokaciji već obavila očevid, potvrđeno je danas Hini iz Ministarstva zdravstva, a prenosi index.hr.
Službenici Ministarstva zdravstva lokaciju su u zagrebačkom Blatu pregledali tijekom prijepodneva nakon medijskih napisa o pronalasku većeg broja uginule peradi.
Naknadno se ispostavilo da je policija već ranije bila upoznata sa slučajem i da je na lokaciji obavila očevid, o čemu je Ministarstvo zaprimilo potvrdu.
Ministarstvo ističe da je kontaktiralo i ovlaštenu tvrtku specijaliziranu za zbrinjavanje i odvoz uginulih životinja te, prema informacijama kojima raspolaže, životinjski otpad trebao bi biti uklonjen do kraja dana, nakon čega će lokacija biti u cijelosti sanirana.
- Ministarstvo zdravstva poduzelo je sve potrebne radnje iz svoje nadležnosti kako bi se lokacija što prije očistila i sanirala, dok je utvrđivanje okolnosti pod kojima su uginule životinje odložene na predmetnoj lokaciji u nadležnosti policije - naveli su iz Ministarstva.
Foto: Ilustracija