Search
Sport

Loš start Vatrenih....Furija bez većih problema pobijedila Hrvatsku 3:0

Autor: Siniša Kalajdžija

Iako je cijela Hrvatska očekivala puno bolji start na početku Europskog prvenstva u Njemačkoj uvjerljiv poraz od Španjolske rastužio je cijelu naciju kao i 50 tisuća hrvatskih navijača na stadionu u Berlinu. Već nakon prvih 45 minuta sve je ukazivalo na potop Vatrenih budući se na odmor otišlo sa 3 pogotka u mreži.

Sam početak susreta pripao je Španjolcima koji su kontrolirali igru i posjed lopte. U trenutku kada je Hrvatska posložila svoje redove stigao je šok u 29. minuti a strijelac je bio Morata.

Nažalost, nije se dugo čekalo na novi pogodak. Samo tri minute kasnije Fabian Ruiz povećao je vodstvo "furije" na 2:0.

Imala je i Hrvatska svojih prilika preko Kovačića, Gvardiola i Majera ali rezultat se nije mijenjao. I taman kada je sudac priprema posljednji zvižduk u prvom poluvremenu na ubacivanje Yamala zabio je Carvajal u 2. minuti sučeve nadoknade.

Iako je drugo poluvrijeme bilo sadržajno puno siromašnije tračak nade osigurao je Bruno Petković pogotkom u 80. minuti ali je nakon VAR provjere gol je poništen zbog prethodnog zaleđa. I to je bilo to od drugog poluvremena. Konačno Španjolska je osvojila tri boda a mi se okrećemo Albaniji gdje je sada pobjeda imperativ.