Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Zagorje

Zagorje u Zagrebu: Župan Kolar i gradonačelnik Tomašević posjetili trgovinu "Štacun Zagorci"

Autor: sjever.hr
Zagorje u Zagrebu: Župan Kolar i gradonačelnik Tomašević posjetili trgovinu "Štacun Zagorci"

Župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević su u petak, 17. listopada 2025. godine, obišli „Štacun Zagorci“ – jedinstvenu trgovinu koja Zagrepčankama, Zagrepčanima i njihovim gostima nudi široku paletu izvornih zagorskih domaćih proizvoda.

Vlasnik trgovine Mladen Cesarec zahvalio je županu i gradonačelniku na posjetu te pojasnio da se ideja o otvaranju trgovine rodila na manifestacijama 100 % ZAGORSKO, koje Krapinsko-zagorska županija već godinama organizira u Zagrebu i Rijeci.

- Ljudi su često pitali gdje mogu kasnije kupiti te proizvode, pa je bila namjera otvoriti dućan u Zagrebu gdje će svi proizvodi biti dostupni na jednom mjestu. Ovdje u Zvonimirovoj ulici imamo sve najbolje što se može naći u Zagorju – od mlinaca, zimnice, octa, bučinog ulja, pa sve do vina i ostalih domaćih proizvoda. Otvoreni smo svaki dan i stalno radimo na kvaliteti - poručio je Mladen Cesarec.

Image

- Ovdje je najbolje od najboljeg što Zagorje nudi, čitavu se godinu ovdje nude proizvodi ne samo s područja Krapinsko-zagorske županije, nego i iz dijelova Zagorja koji obuhvaćaju susjedne Zagrebačku i Varaždinsku županiju. Čestitam Mladenu na odličnoj ideji i uključivanju ostalih proizvođača, čime se dobiva šira ponuda i snažnija promocija - poručio je župan Željko Kolar te pohvalio izuzetan nabavni lanac trgovine u kojoj je uspio pronaći i neke proizvode, koji su trenutačno rasprodani čak i u Zagorju.

Image

- Bitno je da građani znaju da u ovom Štacunu ne moraju čekati jedanput godišnje na zagorske proizvode nego ih mogu ovdje kupiti. Sad ispada da reklamiram gospodina Cesarca, ali stvarno mi je jedno od najboljih bučinih ulja i redovito ga kupujem upravo od OPG Cesarca - istaknuo je gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević te dodao da Grad Zagreb ima više dobrih suradnja s Krapinsko-zagorskom županijom.

- Grad Zagreb i Krapinsko-zagorska županija dio su iste aglomeracije i povezani svakodnevnim životom. Mnogi Zagrepčani rado posjećuju Zagorje zbog toplica, turizma i gastronomije, pa vjerujem da će naša suradnja biti još jača i uspješnija -  zaključio je gradonačelnik Tomašević.

Image

Tekst i foto: kzz.hr

Podijeli članak:

Izdvojeno

/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?