Utakmicom 13. kola 2. ŽNL Sjever varaždinska je Sloboda ostvarila još jednu uvjerljivu pobjedu, svladavši ŠNK Polet iz Martijanca rezultatom 3:0. S nova tri boda Sloboda je zaključila jesenski dio prvenstva na prvome mjestu s ukupno 34 boda te tako postala jesenski prvak.
– Najavljeni plan u potpunosti je ostvaren u ovoj polusezoni, pa ćemo u istom ritmu nastaviti i na proljeće – poručuje sportski direktor NK Sloboda, Željko Lilovac. Dodaje kako je ključ uspjeha u redu, radu i disciplini, kojih se pridržavaju svi igrači, predvođeni iskusnima Šešetom, Budinskim, Lukanom, Jakopovićem, Mateasom i Banićem, uz „dirigentsku palicu“ maestra Branka Lađevića. Vrlo je važno napomenuti kako smo puno povjerenje dali mladim igračima na kojima je budućnost kluba - Totu, Balažiću, Božiću, Benkoviću, Gregoriću, Rodešu, i Mutvaru, čiji je doprinos itekako vrijedan i važan pri uspjehu cijele ekipe – kazao je Lilovac.
Sada se jasno vidi da je odličan potez bio dovođenje iskusnog prvoligaškog stručnjaka koji, osim što vodi seniorsku momčad, upravlja i radom naše Škole nogometa. Kao šef struke, Lađević je stalno na kormilu svih ekipa i koordinira rad svih uzrasnih kategorija NK Sloboda – naglasio je Lilovac.
Zadovoljstvo dosadašnjim rezultatima ne krije ni predsjednik kluba Ervin Jergan, iako napominje da prostora za dodatni napredak uvijek ima.
– Ostvarili smo naše planove, o čemu najbolje svjedoče rezultati – kaže Jergan.
Što se tiče Škole nogometa, sada nam predstoji određeno preslagivanje u nekim segmentima rada s mladim igračima u pojedinim uzrasnim kategorijama te uspostavljanje balansa u postignutim rezultatima. Tu smo ponešto podbacili u proteklom razdoblju pa ćemo taj segment nastojati popraviti i nadoknaditi propušteno – najavljuje predsjednik i dodaje kako je prvi puta nakon 10 i više godina lijepo biti jesenski prvak u ligi. Moramo ostati čvrsto na zemlji jer temelji su postavljeni, trend je dobar, a nastavak slijedi na proljeće – zaključio je Jergan.
Pred klubom je sada zimska stanka do početka veljače, kada počinju pripreme za nastavak sezone, a klupski cilj ostaje jasan - osvajanje prvenstva i plasman u viši rang, odnosno Prvu županijsku nogometnu ligu. Upravni odbor NK Sloboda vidno je zadovoljan postignutim rezultatima u ovoj polusezoni te ovom prilikom igračima, treneru i stručnom stožeru upućuju čestitke i dobre želje u razdoblju koje ih očekuje.