Na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama u utorak, 25. studenoga, u 17 sati u kinu Gaj će biti prikazan film „Samo kad se smijem".
Riječ je o filmu redateljice Vanje Juranić s Tihanom Lazović u naslovnoj ulozi koji se bavi tematikom obiteljskog nasilja i izazovima s kojima se suočavaju žene u patrijarhalnom društvu.
Ulaz na projekciju je besplatan.
Projekciju filma organizira Županijski tim za sprečavanje i borbu protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji Varaždinske županije, u suradnji s Utočištem Sveti Nikola Varaždin.
Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama obilježava se od 1999. godine u znak poštovanja prema svim ženama koje su svoj rad posvetile borbi za ljudska prava i za dostojanstvo svakog ljudskog bića. Dan je to sjećanja i poštovanja prema sestrama Mirabel, koje je 25. studenoga 1960. u Dominikanskoj Republici dao ubiti diktator Rafael Trujillo zbog njihovih aktivnosti i borbe za demokraciju i pravdu.
foto: arhiva