Jutarnji promet na hrvatskim cestama odvija se otežano zbog magle, pojačanog prometa i nepovoljnih vremenskih uvjeta na pojedinim dionicama. Iz Hrvatskog autokluba (HAK) upozoravaju vozače na povećan oprez te ih pozivaju da brzinu prilagode stanju na cestama i održavaju dovoljan sigurnosni razmak između vozila.
Magla mjestimice smanjuje vidljivost u unutrašnjosti Hrvatske, dok na dijelu priobalja vozačima dodatne poteškoće stvara jak vjetar zbog kojeg su uvedena brojna prometna ograničenja.
Gužve su zabilježene i na autocestama. Na zagrebačkoj obilaznici (A3), između čvorova Zagreb zapad i Lučko u smjeru Lipovca, promet se odvija usporeno uz povremene zastoje.
Pojačan promet bilježi se i na autocesti A2 Zagreb – Macelj, gdje se na čvoru Zagreb zapad u smjeru Zagreba stvorila kolona duga oko dva kilometra.
Vozačima se savjetuje dodatni oprez, strpljenje te praćenje aktualnih prometnih informacija prije polaska na put.
izvor i foto: hak