Kako smo već jutros pisali, tijekom noći izbio je požar u dijelu poznatog restorana “Kod Žarka” u Đurmancu, a na teren su odmah izašli vatrogasci Dobrovoljnog vatrogasnog društva Đurmanec te Javne vatrogasne postrojbe Krapina. Brzom intervencijom spriječili su širenje vatre na cijeli objekt, a požar je u jutarnjim satima stavljen pod potpunu kontrolu.
Iz Policijske uprave krapinsko-zagorske, potvrdili su nam nove detalje nakon provedenog očevida.
Naime, utvrđeno je kako je do požara došlo zbog zagrijavanja i taljenja električnih kablova, odnosno kratkog spoja u električnom ormariću. Nakon toga zapalila se izolacija i drugi gorivi dijelovi u ormariću, a vatra se potom proširila na stropne obloge, šank i inventar restorana, koji je u većoj mjeri izgorio ili je nagorio.
Prema navodima policije, materijalna šteta je velika, a detaljna procjena bit će poznata nakon završetka daljnjih postupanja.