Iako na krajnjem jugu prevladava sunčano vrijeme, veći dio Hrvatske danas je pod oblacima zbog ciklone koja se premješta sjevernije od naših krajeva.
Tijekom ostatka srijede očekuju se kiša, pljuskovi i mjestimice grmljavinsko nevrijeme, ponajprije u unutrašnjosti. Na Jadranu će zapuhati bura, koja će prema večeri dodatno jačati, osobito u području podno Velebita.
U četvrtak će oborine biti rjeđe, a povremeni pljuskovi najizgledniji su u središnjim krajevima i na zapadu zemlje. Bura će se proširiti duž cijele obale, uz olujne udare pod Velebitom, piše n1info.hr.
Petak donosi stabilnije vremenske prilike. U većem dijelu zemlje prevladavat će suho i pretežno sunčano vrijeme, dok je tek u gorskim predjelima moguć poneki kratkotrajni pljusak.
No, za vikend se ponovno povećava vjerojatnost za nestabilnosti. Mjestimice su mogući izraženiji pljuskovi praćeni grmljavinom, a prema trenutačnim prognostičkim materijalima promjenjivo i nestabilno vrijeme moglo bi se nastaviti i početkom novog radnog tjedna.
Foto: arhiva