Početak vikenda donio je pojačan promet na najvažnijim cestovnim pravcima, osobito u smjeru mora, zbog čega vozače očekuju povremeni zastoji, posebno u zonama radova i na naplatnim postajama.
Na autocesti Autocesta A1 Zagreb–Split–Dubrovnik bilježi se povećana gustoća prometa između čvorova Lučko i Bosiljevo u smjeru Dubrovnika, gdje su moguće kraće kolone i usporena vožnja.
Problemi su prisutni i na Autocesta A2 Zagreb–Macelj. Zbog pojačanog priljeva vozila, na naplati Trakošćan u smjeru Zagreba stvorila se kolona duga oko dva kilometra, a proteže se sve do Slovenije.
Vozačima se savjetuje dodatni oprez, prilagodba brzine uvjetima na cesti te održavanje sigurnosnog razmaka između vozila kako bi se smanjio rizik od prometnih nesreća i dodatnih zastoja.
izvor i foto: HAK