Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Zagorje

GDCK Krapina u prvom ciklusu ove godine prikupio 446 doza krvi, Dragutin Fruk krv dao 100-ti put

Autor: sjeverhr
GDCK Krapina u prvom ciklusu ove godine prikupio 446 doza krvi, Dragutin Fruk krv dao 100-ti put

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Krapina, ekipa Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu iz Zagreba prikupila je 446 doza krvi u prvom ovogodišnjem ciklusu darivanja krvi.

Akcijama je pristupilo 508 dobrovoljnih davatelja krvi, a 62 njih zbog zdravstvenih razloga nije moglo dati krv.

U četiri dana u Pučkom otvorenom učilištu u Krapini prikupljeno je 339 doza, u akciji u Restoranu „Zagorka“ u Đurmancu 59 doza i u akciji u Srednjoj školi Krapina 48 doza krvi.

Krv je prvi put dalo 18 dobrovoljnih davatelja krvi, a oni su: Fereček Luka, Grmovšek Petar, Horak Mateo, Hrček Petar, Hršak David, Matuša Popović Pavel, Peček Marko, Posilović Matija, Risek David, Šafranko Tin, Škudar Damjan, Čajko Danijela, Belošević Lara, Gorup David, Požgaj Dalija, Jurkas Družinec Maja, Vrančić Valentino i Vučilovski Tihana.

U ovom ciklusu jedan je darivatelj krv dao 100-ti put, a to je Fruk Dragutin iz Đurmanca.

U Gradskom društvu Crvenog križa Krapina izuzetno su zadovoljni sa odazivom u ovom prvom ciklusu darivanja krvi u ovoj godini.

Posebno zahvaljuju svim dobrovoljnim darivateljima krvi koji su se nesebično odazvali na akcije te ih pozivaju na novi ciklus darivanja krvi koji se planira održati u travnju 2026. godine.

Foto: FB GDCK Krapina 

Podijeli članak:

/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?