Marko Kušter dvostruki rekorder i pobjednik na prvenstvu Hrvatske za kadete
Full Article 1 minutes read

U Zagrebu, 08.02.2020., u dvorani na Zagrebačkom velesajmu održano je Dvoransko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje. Atletski klub Sloboda je imao sedam predstavnika. Prvo ime prvenstva bio je Marko Kušter koji je osvojio dva naslova kadetskog prvaka Hrvatske s dva dvoranska kadetska rekorda. Prvo je slavio na 200 m u rekordnom vremenu 23,16, a zatim u štafeti 4×200 m s novim kadetskim rekordom 1:37,80.

S Markom u štafeti su trčali Roko Farkaš, Mateo Pongračić i Fran Grđan. Jako uspješan je bio i Roko Farkaš koje je pobijedio na 60 m s rezultatom 7,28 i osvojio 2. mjesto iza Marka s rezultatom 23,44. U kategoriji kadetkinja istaknula se Jana Košćak koja je pobijedila na 60 m s preponama s rezultatom 9,00 i osvojila srebro u skoku u vis s preskočenih 1,62 cm. Još su nastupili Mateo Pongračić u bacanju kugle (9. mjesto), Fran Grđan na 60 m (13. mjesto), Leona Mašić na 600 m (7. mjesto) i Stella Jurak na 60 m (8. mjesto).

Čestitke atletičarima i njihovim trenerima!