Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Hrvatska i svijet

U Sloveniji obilna kiša, mogući odroni i poplave – stiže i do nas

Autor: sjeverhr
U Sloveniji obilna kiša, mogući odroni i poplave – stiže i do nas

Nad Slovenijom nadvio se veliki oblak, a tamošnji mediji pišu da diljem zemlje padaju jake oborine. Najave za danas, ali i ostatak tjedna su velike oborine. Prema pisanju Žurnal24.si neke rijeke izlile su se iz svog korita, prenosi 24sata.hr.

Očekuje se da će pasti između 40 i 80 milimetara kiše.

Navode kako će se u sljedećim satima početi izlijevati rijeka Vipava, a daljnji porast može uzrokovati poplave u poslijepodnevnim i noćnim satima, posebno tijekom subote.

Ostale rijeke također će se izlijevati, a u zapadnoj, središnjoj i južnoj Sloveniji može doći do naglog porasta bujičnih vodotoka. Povećana je i opasnost od klizišta i odrona.

Prema prognozi DHMZ-a u Hrvatskoj će biti umjereno i pretežno oblačno uz povremenu kišu. Izraženi pljuskovi s grmljavinom mogući su osobito u Gorskom kotaru i na sjevernom Jadranu. Puhat će većinom umjeren, u drugom dijelu dana i jak jugozapadni i južni vjetar.

Obilne oborine idućih dana moguće su i kod nas, a past će i temperatura.

FOTO: Ilustracija 

Podijeli članak:

Izdvojeno

/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?