U petak navečer Krapina je bila središte zagorskog sporta. U svečanom ozračju održano je Proglašenje najboljih sportaša Krapinsko-zagorske županije, manifestacija kojom se tradicionalno odaje priznanje sportašima, sportskim djelatnicima i kolektivima koji su svojim rezultatima, radom i predanošću obilježili proteklu sportsku godinu. Događanje je organizirala Sportska zajednica Krapinsko-zagorske županije, okupivši brojne uzvanike iz sportskog, društvenog i političkog života.
Najprestižnije pojedinačne titule ove godine pripale su plivačici Jani Pavalić, koja je proglašena najboljom sportašicom, te strijelcu Martinu Oborovečkom, dobitniku priznanja za najboljeg sportaša. U konkurenciji momčadskih sportova, najboljim sportašem proglašen je Matija Drempetić, dok su ekipna priznanja otišla u Zabok - Košarkaškom klubu Zabok kao najboljoj momčadi te Kuglačkom klubu Frozy Zabok kao najboljoj ekipi.
Posebno emotivan trenutak večeri bila je dodjela nagrade za životno djelo, koju su dobili Đino Sinković te posthumno Željko Rumbak.
Nagrade najboljima uručili su proslavljeni hrvatski veslač Martin Sinković, Hrvoje Balen, direktor Ureda Hrvatskog olimpijskog odbora za lokalni sport te Bruno Rašić, glavni tajnik Sportske zajednice grada Knina. Svojim dolaskom i čestitkama sportaše su podržali gradonačelnik Krapine i saborski zastupnik Zoran Gregurović, predsjednik Sportske zajednice Krapinsko-zagorske županije Tihomir Vančina te župan Željko Kolar.
Nakon svečanosti, najbolja sportašica Jana Pavalić u razgovoru s novinarima osvrnula se na proteklu godinu, koju je ocijenila vrlo uspješnom, uz žal zbog peha na Europskom juniorskom prvenstvu. Posebno ju vesele dobri nastupi u novoj disciplini, na 200 metara slobodno. Istaknula je i kako joj je iznimno drago što se njeni rezultati cijene te poručila kako će to opravdati i dati sve od sebe da bude još bolja.
Najbolji sportaš Martin Oborovečki naglasio je kako mu ova nagrada ima posebno značenje dodavši kako su Svjetski kup i Svjetsko prvenstvo prošli najbolje moguće te mu je 2025. bila najbolja sezona u zadnjih nekoliko godina.
Dobitnik nagrade za životno djelo Đino Sinković podsjetio je da Savate klub Đidara djeluje već 32 godine te kako danas mogu reći da su ovaj sport "podigli iz pelena" i doveli ga tu gdje je danas.
Nagrađenima je čestitku uputio krapinsko-zagorski župan, Željko Kolar koji je tom prilikom istaknuo širinu i kvalitetu sportskih rezultata u županiji.
- Nevjerojatno je kakve uspjehe postižu naši sportaši u toliko različitih sportova. Oni su najbolji promotori Krapinsko-zagorske županije i naša je obveza osigurati im što bolje uvjete - poručio je župan Kolar.
Popis najboljih sportaša i dobitnika priznanja
Najbolje sportašice Krapinsko-zagorske županije
Jana Pavalić – Plivački klub Olimp Zabok
Klara Sedlar – Kuglački klub Frozy Zabok
Mihaela Oborovečki – Streljačko društvo Veliko Trgovišće
Najbolji sportaši Krapinsko-zagorske županije
Martin Oborovečki – Streljačko društvo Veliko Trgovišće
Vili Sivec – Plivački klub Olimp Zabok
Petar Pavalić – Plivački klub Olimp Zabok
Najbolji sportaši iz ekipnih sportova
Matija Drempetić – NK Mladost Zabok
Antonio Črnjević – KK Zabok
Andrej Landripet – NK Zagorec Krapina
Najbolja ekipa Krapinsko-zagorske županije
Kuglački klub Frozy Zabok
Atletski klub Zabok
Streljačko društvo Veliko Trgovišće
Najbolja momčad Krapinsko-zagorske županije
Košarkaški klub Zabok
Streljačko društvo Veliko Trgovišće
Atletski klub Zabok
Sportaši koji nastupaju u klubovima van županije
Petar Gorša – SD Dalmacijacement Solin
Kristina Tenšek – AK Sljeme Zagreb
Nagrada za životno djelo
(posthumno) Željko Rumbak – NK Zagorec Krapina
Đino Sinković – Savate klub Đidara Zabok
Nagrada za razvoj sporta
Dejan Lež – KK Zabok
Hrvoje Špiljak – OK Bedekovčina
Auto klub Zagorje Oroslavje
Nagrada za promicanje sporta
Dječji vrtić Zipkica Zabok
Klub padobranskog jedrenja Paradigma Krapina
Najbolje sportašice od 14 do 18 godina
Sara Rivetti – STK Zagorec Krapina / STK Zagreb
Emma Horvat – PK Olimp Zabok
Vanja Bartol – PK Olimp Zabok
Najbolji sportaši od 14 do 18 godina
Juraj Skupnjak – TK Maraton Krapina
Pavao Hac – SD Veliko Trgovišće
Max Posavec – Streličarski klub Budinščina
Najperspektivnije sportašice od 10 do 14 godina
Stella Presečki – STK Zagorec Krapina
Tia Jurinec – TK Zabok
Antonija Črnjević – KK Frozy Zabok
Najperspektivniji sportaši od 10 do 14 godina
Lovro Posilović – STK Zagorec Krapina
Moran Kos – NK Zagorec Krapina
Fran Iveković – KK Zabok
Perspektivni sportaši izvan županije
Gabrijel Šivalec – NK Slaven Belupo Koprivnica
Tonka Gregurić – GK Dubrava Zagreb
Perspektivni sportaši iz ekipnih sportova
Lukas Hlebec – NK Zagorec Krapina
Karlo Krušlin – RK Zagorec Krapina
Marko Grah – KK Zabok
Izvor i foto: Radio Stubica