U ponedjeljak oko 14 sati u Splitu, na križanju Vukovarske i Ninske ulice u Splitu, parkirano vozilo krenulo je bez vozača, samo od sebe, i pritom naletjelo na grupu djece.
Iz policije su za Slobodnu Dalmaciju potvrdili da se kombi sam pokrenuo i naletio na grupu djece u pratnji učiteljice. Dodaju da je liječničku pomoć zatražilo pet osoba. O kakvim se ozljedama radi, još uvijek nije objavljeno.
Na mjestu događaja su sve hitne službe, uključujući i policiju koja osigurava mjesto nesreće. Kako Slobodna Dalmacija nadalje piše, očevici su rekli da se radi o učenicima trećeg razreda koji su se vraćali s izleta.
Suvozač je bio u vozilu u trenutku kada se samo pokrenulo. Pokušao ga je zaustaviti, ali zbog kvara nije uspio.
Foto: ilustracija