Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Varaždinska regija

Općini Bednja gotovo 50 tisuća eura bespovratnih sredstava za dječja igrališta

Autor: sjeverhr
Općini Bednja gotovo 50 tisuća eura bespovratnih sredstava za dječja igrališta

Općina Bednja nastavlja s ulaganjima u podizanje kvalitete sadržaja za djecu na području općine. U četvrtak je načelniku Damiru Poljaku uručen ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava u iznosu od 49.999,73 eura iz Ministarstva demografije i useljeništva.

Riječ je o sredstvima osiguranima temeljem Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Dostupnost kvalitetnih i priuštivih sadržaja za djecu u lokalnim zajednicama kroz opremanje i uređenje igrališta za djecu“. Odluka o financiranju projektnih prijedloga donesena je sredinom travnja, a načelniku je ugovor uručio ministar demografije i useljeništva, Ivan Šipić.

Image

Načelnik Poljak tim je povodom istaknuo kako je ovo nastavak kontinuiranih ulaganja u stvaranje boljih uvjeta za najmlađe stanovnike Općine Bednja. Podsjetio je i na nedavno potpisani ugovor za izgradnju dječjeg igrališta u naselju Pleš, vrijedan više od 61 tisuću eura.

- Općina Bednja prepoznaje potrebe svojih najmlađih mještana te kontinuirano ulažemo u stvaranje sigurnih i kvalitetnih prostora za igru i druženje. Uvijek nam je prioritet ulaganje u obitelji i djecu, a dobivena sredstva znače nastavak uređenja postojećih igrališta i podizanje njihove kvalitete i na taj način osigurati najmlađima bezbrižnu igru i druženje na otvorenom – rekao je načelnik Poljak te zahvalio Ministarstvu demografije i useljeništva te ministru Šipiću na prepoznavanju važnosti ovakvih projekata.

Podijeli članak:

/
/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?