Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Sport

Nakon remija s Goricom, trener Varaždina poručio: Nitko nije bio zadovoljan s nekim akterima današnje utakmice

Autor: sjeverhr
Nakon remija s Goricom, trener Varaždina poručio: Nitko nije bio zadovoljan s nekim akterima današnje utakmice

U susretu 28. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, NK Varaždin i HNK Gorica podijelili su bodove odigravši 1:1 na Gradskom stadionu u Varaždinu. Pogodak vrijedan boda postigao je Aleksa Latković u 27. minuti.

Momčad trenera Nikole Šafarića veći je dio susreta kontrolirala igru, stvorila niz izglednih situacija i stigla do vodstva, no gosti su u završnici prvog poluvremena izjednačili u okolnostima koje su izazvale reakcije s klupe i tribina.

- Puno toga se izdogađalo danas na utakmici. Mislim da smo veći dio utakmice bili bolji protivnik, postigli pogodak, stvarali šanse, imali sve pod kontrolom i onda u posljednjim minutama poluvremena primili pogodak što nas je malo poremetilo - istaknuo je nakon susreta trener Šafarić.

U nastavku susreta Varaždin je ponovno preuzeo inicijativu i nastavio tražiti pogodak za pobjedu, no unatoč nekoliko vrlo dobrih prilika, rezultat se nije mijenjao.

- Primirili smo se i nastavili igrati svoju igru, stvorili nekoliko izglednih situacija, no nažalost nismo uspjeli postići pogodak i na kraju se moramo zadovoljiti bodom - dodao je.

Trener Varaždina osvrnuo se i na niz okolnosti koje su obilježile susret, naglasivši kako fokus ostaje na vlastitoj igri.

- Takve stvari nas trenere dosta prazne. Nitko nije bio zadovoljan s nekim akterima današnje utakmice, a to dovoljno govori o situacijama na terenu. Ima ljudi koji se trebaju s time baviti. Na nama je da ostanemo mirni, staloženi i da se dižemo u igri. To je ono na što ja kao trener mogu utjecati. Što se tiče svega ostalog – bolje biti tiho - rekao je Šafarić.

Odgovorio je i na pitanje o borbi za mjesta koja vode u Europu.

- Da je sve bilo kako je trebalo biti, bili bismo u borbi za Europu. No nismo se nikada time opterećivali. Idemo kolo po kolo, želimo i dat ćemo sve od sebe da to i ostvarimo - rekao je Šafarić te dodao kako je i za današnju utakmicu bilo problema sa sastavljanjem momčadi.

- Latković je imao problema sa zglobom i bilo je upitno hoće li igrati, a nedostaje nam četiri do pet igrača. Nadam se da će se za sljedeće kolo barem netko vratiti. Uz to, Latković zbog četiri žuta kartona neće biti u kadru - poručio je.

Zaključno, Šafarić je poručio kako momčad ostaje usmjerena na sljedeći izazov.

- Nisam jedan od trenera koji gledaju dva ili tri mjeseca unaprijed. Okrećemo se Slaven Belupu protiv kojeg želimo odigrati dobru utakmicu i pokušati doći do pobjede - zaključio je trener Varaždina.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u nedjelju, 12. travnja u 16:00 sati kada će Varaždin u derbiju sjevera ugostiti Slaven Belupo.

foto: arhiva

Podijeli članak:

/
/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?