Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Međimurje

Međimurski pčelari predstavili svoje proizvode na manifestaciji Međimurski med - zlatni okus tradicije

Autor: sjeverhr
Međimurski pčelari predstavili svoje proizvode na manifestaciji Međimurski med - zlatni okus tradicije

Pčelari okupljeni u Udruzi Agacija u subotu, 22. studenoga su u Zgradi Scheier održali manifestaciju Međimurski med – zlatni okus tradicije kojom su ponovo dokazali da najkvalitetniji proizvodi nastaju na tlu Međimurja.

I ovaj program bio je prigoda za dodatnu edukaciju pčelara za koje je priređeno stručno predavanje profesorice Janje Filipi na temu raznolikosti i važnosti pčelinjih proizvoda, a vrhunac manifestacije bila je podjela diploma s 19. Međimurskog ocjenjivanja meda.

Marljivost, educiranost i predanost međimurskih pčelara bila je vidljiva i u ovom dijelu programa kada su dodijeljena čak 22 zlatna odličja za kvalitetu meda od bagrema, amorfe, lipe, divlje trešnje, nedirka, te cvjetnog i kestenovog meda, zatim 32 srebrne medalje i 13 brončanih.

Image

Najveći broj bodova kvalitetom svoga meda osvojio je pčelar Ivan Kofijač iz Čakovca kojemu su, kao i ostalim pčelarima, na iznimnim rezultatima čestitali zamjenik župana Mario Medved, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, predsjednik Agacije Željko Trupković , profesor Nikola Kezić, profesor Dragan Bubalo, predsjednik Hrvatskog pčelarskog saveza Dražen Kocet, predstavnik Mađarskog pčelarskog saveza Peter Bross te pročelnik županijskog Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Darko Radanović.

Zamjenik župana Mario Medved čestitao je svim pčelarima koji, unatoč svim izazovima s kojima se susreću, postižu iznimne rezultate.

Pčelarstvo nije samo dio bogate tradicije, već i način života. Izuzetno me veseli što sve veći broj mladih ljudi prepoznaje njegovu vrijednost i započinje vlastite pčelarske aktivnosti - rekao je zamjenik župana Mario Medved.

Image

Podijeli članak:

Povezani članci

Najnovije

/
/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?