Vozi se usporeno u koloni u pokretu zbog gustog prometa na A4 Goričan-Zagreb, između Sesveta i čvora Zagreb istok u smjeru Zagreba, te na autocesti A3 Bregana-Lipovac, između čvorova Zagreb zapad i Lučkog u smjeru Lipovca, javljaju iz HAK-a, a prenosi index.hr.
Kolnici su mjestimice mokri i skliski u unutrašnjosti. Zbog magle, vidljivost je mjestimice smanjena na cestama u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj, Lici, Gorskom kotaru, zaleđu Dalmacije i u Slavoniji, a mogući su i odroni.
Zimski su uvjeti na pojedinim državnim cestama u Lici. Tako je zabranjen promet za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama te vozila bez propisne zimske opreme na DC42 Poljanak i DC429 Selište Drežničko-Prijeboj.
Vozače upozoravaju da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, te da na put ne kreću bez zimske opreme te poštuju privremenu regulaciju prometa u zonama radova.
Foto: screenshot HAK