Šibenska policija uhitila je 27-godišnjaka kojeg sumnji da je u subotu navečer zapalio automobil 67-godišnjeg muškarca zbog međusobnih nesuglasica.
Prema rezultatima kriminalističkog istraživanja, incident se dogodio 24. svibnja, oko 20 sati u ulici Vukovac u Šibeniku. Osumnjičeni je, kako navodi policija, benzinom polio unutrašnjost automobila u vlasništvu 67-godišnjaka, a potom ga zapalio, prenosi dnevnik.hr.
Vatra je u kratkom vremenu zahvatila cijelu unutrašnjost vozila, no 27-godišnjak je požar sam ugasio jer se, prema policijskim informacijama, uplašio da bi se mogao nekontrolirano proširiti. Automobil je u požaru teško oštećen, a protiv osumnjičenog je podnesena kaznena prijava zbog dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja predan je pritvorskom nadzorniku Policijske uprave šibensko-kninske.
Foto: Ilustracija