Renesansni festival kreće u svoju završnicu. U večernjim satima posjetitelji ove subote mogu na Kraljevskoj pozornici od 18.00 sati uživati u glazbenom nastupu Modi Versus iz Italije dok od 19.30 slijedi koncert Pipers of Transylvania.
Viteška pozornica od 18.30 sati nudi konjički turnir vitezova Hector iz Slovačke.
U večernjim satima je na programu osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama, noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama i arkebuzama.
U nastavku donosimo detaljni program sutrašnjeg posljednjeg dana manifestacije:
NEDJELJA – FESTUNG
10,00 – početak manifestacije
10,00 – 12,00 kreativne, likovne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem
renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu, oslikavanje lica i kmetske igre
KRALJEVSKA POZORNICA
12,30 – Renesansni plesovi i igre (skupina Prsteki-djeca školskog uzrasta)
13,00 – dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem
13,45 – dostavljanje ručka „gubavcima“
14,30 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
15,00 – nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)
15,30 – viteška skupina Aramis (Slovačka)
16,00 – Gradski sodec upoznaje puk s đelatima
16,30 – glazbeni nastup Modi Versus (Italija)
17,00 – nastup dvorske lude Čupakabra
17,30 – renesansni plesovi Kontea
18,00 – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)
18,30 – proglašenje Plemenitaškog kuhara
18,45 – nastup dvorske lude Čupakabra
19,15 – koncert Modi Versus (Italija)
20,15 – lov na Copranitzku coprnicu
20,30 – Modi Versus, srednjovjekovna glazbena skupina (Italija)
KUHINJA KRALJEVIH KUHARA
11,00 – Ukrašavanje renesansnog stola
14,00 – Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara
VITEŠKA POZORNICA
13,00 – Orokeben Hunyadiak (Mađarska)
13,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)
14,00 – počasna paljba Koprivničkih mušketira i haramija
14,15 – nastup viteške skupine Markus M (Češka)
14,45 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)
15,00 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
15,30 – glazbeni nastup Modi Versus (Italija)
16,00 – viteška skupina Aramis (Slovačka)
17,00 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)
17,30 – Sokolari Sv. Bavona (Slovačka)
18,00 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19,00 – koncert Pipers of Transylvania (Rumunjska)
19,45 – Orientart – orijentalni trbušni ples
Večernji sati
osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
vatreni show (Koprivnički mušketiri)
www.sjever.hr 20.08.2022.