Now Reading:
Članovi Triatlon kluba Varaždin osvojili zlato u Kostreni
Full Article 1 minutes read

Članovi Triatlon kluba Varaždin nastupili su na državnom prvenstvu u supersprintu koje se održalo u Kostreni. Sveukupno je sudjelovalo oko 500 triatlonaca, od najmlađih do elite seniora.

Okolnosti trka bili su različiti, uz neizbježni vrući zrak te čisto more od 20 stupnjeva, a natjecateljska staza bila je vrlo teška, slična olimpijskom triatlonu u austrijskom Veldenu. Izlaz iz plivačkog dijela natjecanja bio je strmi uspon od 100 metara, gdje su u prednosti bili mlađi triatlonci, dok je segment bicikla bio sabijen u 2 kilometra sa pet kružnih vožnji, od toga je 1 km brdski dio. Spust je bio vrlo opasan, te su za vrijeme utrke dva triatlonca pala. Koliko je bila teška staza u prilog govori i to da su trojica natjecatelja odustala, a trojica su bila diskvalificirana.

Sva tri natjecatelja iz Triatlon kluba Varaždin su u svojim kategorijama uzeli zlato, dok su ukupno poretku zauzeli 65., 63. te 62. mjesto.