2. kolo 2. HKL Sjever: Košarkaši Varteksa poraženi na domaćem terenu – izgubili nadmoć u posljednjim minutama susreta

Nedjeljna utakmica između domaćina KK Varteks i gostiju KK Labrada 1971 Žurko iz Trakošćana igrački je apsolutno pripala Varaždincima, ali ne i rezultatski.

Naime, iako su vodili u svim četvrtinama susreta (prva 24-17, druga 50-48, treća 67-59, četvrta 78:85), ekipa Varteksa u posljednjim je minutama susreta izgubila nadmoć nad ustrajnom i radišnom ekipom jedine žene vlasnice kluba u ovome dijelu Europe te su zahvaljujući greškama Varaždinaca u posljednjim trenucima utakmice uspjeli rezultatski preokrenuti situaciju i ubilježiti pobjedu.

Košarkaši Varteksa u nekoliko su navrata svoju prednost od deset koševa uspjeli poništiti i dozvolili Labradi da dođe do izjednačenja, no isto toliko puta su uskoro potom poveli tako da se činilo da će bodovi ostati u Varaždinu. No, rezultat je po isteku susreta ipak otišao u bodovnu korist gostiju iz Trakošćana, kod kojih su se igrom i zgodicima posebno istaknuli kapetan ekipe Rubin, Palić i Jerčinović postignuvši najviše koševa, dok su kod ekipe Varteksa najefikasniji bili Šamarija, Mikulić i Bađun.

Sastavi ekipa:
KK Varteks Varaždin: Dino Cesarec, Marin Cesarec, Andro Skupnjak (kapetan), Leon Koljnrekaj, Karlo Rešetar, Nikola Kos, Petar Gulija, Filip Palčec, Kristijan Šamarija, Antonio Kolednjak, Davor Mikulić, Frano Vučaj, Mihael Bađun, i Ivan Marić. Trener, igrač i sl. predstavnik: Petar Zajec.

KK Labrada 1971 Žurko: Marko Vujatović, Robert Rubin (kapetan), Franjo Palić, Roko Juraj Jerčinović, Karlo Perić, Toni Mujan, Noa Klarić, Marko Čulo, Luka Braković i Dario Lasić. Trener i sl. predstavnik: Nevenka Mravlinčić.

Službene osobe: prvi sudac Marko Milković (Vž), sudac Luka Pomper (Kž), sudac Vedran Magdić (Bj).
Opunomoćenik: Dejan Marđetko (Kotoriba).