Najbolji međimurski biciklist Matija Trstenjak izdominirao Maraton i postao državni prvak!
Full Article 1 minutes read

Na nacionalnom prvenstvu Hrvatske, naš najbolji mladi međimurski biciklist Matija Trstenjak pobijedio je i osvojio naslov nacionalnog prvaka u brdsko biciklističkoj disciplini – Maraton.

Biciklistički klub Mura Avantura, čiji je Matija član, sudjelovao je s dva natjecatelja koji voze ovu biciklističku disciplinu. Matija Trstenjak u kategoriji Juniora vozio je srednju stazu dužine 48 km i 1250 visinskih metara po temperaturi od preko 37 celzijevaca te nadmoćno pobijedio, stigavši u cilj s vremenom od 2 sata i 20 minuta i time je osvojio naslov državnog prvaka za 2022. godinu te obukao dres nacionalnog prvaka koji će ponosno nositi slijedećih godinu dana.

Mura Avanturu predstavljao je i Božidar Mavrin u Elite kategoriji koji je ciljnu crtu prešao na 6. mjestu vozeći paklenih 5 i pol sati, na stazi dužine 82 km, nakon što baš nije imao sportske sreće te je tri puta probušio i krpao gumu, ali je na kraju ipak uspješno završio utrku.

-Našim biciklistima i dalje želim puno sportskog uspjeha – poručio je međimurski župan Matija Posavec.