Varaždinski karatist stigao do srebra u najatraktivnijoj kategoriji na super jakom turniru u Samoboru

enes garibović

U Samoboru je ovog vikenda održan jedan od najjačih karate turnira u ovom dijelu Europe, a okupio je oko dvije tisuće karatista i karatistica iz 22 zemlje. U najatraktivnijem dijelu turnira, u seniorskoj open kategoriji u borbama prvi put u praktički tri desetljeća turnira sva četvorica finalista bili su naši reprezentativci. Naslov najboljeg obranio je Ivan Kvesić, koji je u susretu trećeg finalnog kola u završnim sekundama pobijedio brata Anđela s 2:1.

S dvije pobjede uz jedan remi Ivan Kvesić je bio prvi, drugo mjesto zauzeo je Enes Garibović. Zbog povoljnije bodovne razlike Anđelo Kvesić natjecanje je završio na trećem, a Ivan Martinac na četvrtom mjestu.

Hrvatska je na trodnevnom turniru od kadeta do seniora ukupno osvojila ukupno šesnaest odličja. Uz seniorsko zlato Ivana Kvesića, osvajači najsjajnijeg odličja u konkurenciji mlađih seniora su još Kristijan Lacković (-60 kg), Jelena Pehar (-50 kg) i Lea Vukoja (-68 kg), a u kadetskoj konkurenciji do 54 kg slavila je i Laura Lisac.