Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Crna kronika

ZABRINAJVAJUĆE: Zagorska policija u prvih sedam mjeseci 2025. utvrdila najviše prekršaja u posljednjih 10 godina

Autor: sjeverhr
ZABRINAJVAJUĆE: Zagorska policija u prvih sedam mjeseci 2025. utvrdila najviše prekršaja u posljednjih 10 godina

Na području Policijske uprave krapinsko-zagorske tijekom sedam mjeseci ove godine dogodilo se 465 prometnih nesreća.

U prometnim nesrećama sudjelovala su 1024 sudionika, od kojih je 729 vozača, 283 putnika i 12 pješaka. U trenutku nesreće pod utjecajem alkohola bilo je 100 vozača, dva putnika i jedan pješak, odnosno 13,7 posto vozača, dok je prošle godine pod utjecajem alkohola bilo 12,8 posto vozača, pet putnika i dva pješaka, tako da je tijekom sedam mjeseci 2025. godine došlo do povećanja udjela alkoholiziranih vozača u prometnim nesrećama za 0,9 posto.

Najčešće okolnosti koje su prethodile prometnim nesrećama s nastradalim osobama su u pogreškama vozača i to najviše brzina neprimjerena uvjetima na cesti.

Prema vrstama prometnih nesreća najviše se nesreća s nastradalim osobama dogodilo prilikom slijetanja vozila i kod bočnih sudara i to po 33 nesreće.

Od ukupnog broja, 315 nesreća bilo je s materijalnom štetom, a 146 nesreća s ozlijeđenim osobama, u tim nesrećama teško je ozlijeđeno 46 osoba, dok je lakše ozlijede zadobilo 156 osoba, a četiri prometne nesreće bile su s poginulim osobama u kojima su smrtno stradale četiri osobe i to dva vozača motocikla, vozač osobnog automobila i pješak.

Nadzorom prometa policijski službenici utvrdili su najviše prometnih prekršaja u posljednjih deset godina, ukupno 13.886 prekršaja u cestovnom prometu što je za 2,6 posto više nego u sedam mjeseci 2024. godine.

Od ukupnog broja prekršaja njih, 13.886, utvrđeno je 6.508 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila, 561 prekršaj upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, 605 prekršaja nepropisnog korištenja mobitela tijekom vožnje, 1459 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa tijekom vožnje te 4753 ostala prekršaja.   

FOTO: Ilustracija 

Podijeli članak:

Povezani članci

Izdvojeno

/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?