Policijska uprava krapinsko-zagorska izvjestila je kako su jučer 2. rujna oko 13:30 sati u Novom Golubovcu, policijski službenici tijekom prometnog nadzora zaustavili osobni automobil kojim je upravljala 59-godišnja vozačica.
Alkotestom je utvrđeno da je vozačica upravljala vozilom s koncentracijom alkohola u krvi od 2,03 promila. Zbog toga joj je određeno zadržavanje u posebnoj prostoriji dok alkohol u organizmu ne prestane djelovati, sukladno članku 137. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Protiv vozačice je zbog počinjenog prekršaja iz članka 199. tog Zakona podnesen prekršajni nalog s novčanom kaznom od 1300 eura, uz zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilima kategorije "B" na tri mjeseca.
Također, istog dana, oko 14:30 sati, u Krapini, u Ulici dr. Franje Tuđmana, policijski službenici su prilikom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 58-godišnji hrvatski državljanin.
Utvrđeno je da se radi o recidivistu u prometnim prekršajima te da je vozač vozio bez položenog vozačkog ispita zbog čega je i uhićen. Zbog prekršaja iz članka 216. Zakona o sigurnosti prometa na cestama vozaču je izdan prekršajni nalog s novčanom kaznom od 1300 eura i zaštitnom mjerom zabrane upravljanja vozilima kategorije "B" u trajanju od tri mjeseca.
Foto: arhiva