Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Hrvatska i svijet

Predsjednik zaštitara uoči Thompsonova koncerta: "Realna statistika je da imate dva-tri mrtva"

Autor: sjeverhr
Predsjednik zaštitara uoči Thompsonova koncerta: "Realna statistika je da imate dva-tri mrtva"

Do velikog koncerta Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom hipodromu ostalo je još svega mjesec dana,a  očekuje se i do pola milijuna ljudi. Pripreme su već neko vrijeme u tijeku, a predsjednik HUP Udruge zaštitarske djelatnosti, Ante Perčin, upozorio je na statističke pokazatelje kad su u pitanju ovako velika događanja.

- Realno vam je statistika da imate dva-tri mrtva, desetak epi napada, da imate od 10 do 15 hipoglikemičkih koma. To nisu incidenti, ali do tih ljudi u toj masi treba doći. Treba ih izvući i dovesti do hitnog koridora, tim ljudima treba pomoći. Neki će biti tu i do 10 sati do početka koncerta - rekao je za RTL Danas.

Naravno, cjelokupno događanje zahtjeva osiguranje od strane policijskih službenika, no predsjednik općeg sindikata MUP-a, Tomislav Teri zasad nije želio govoriti o brojkama, ali je rekao da broj policajaca ovisi o sigurnosnim procjenama.

Foto: arhiva

Podijeli članak:

Povezani članci

Najnovije

/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?