Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Crna kronika

Policija upozorava građane: U Zagorju u jednom danu tri požara zbog nekontroliranog spaljivanja

Autor: sjeverhr
Policija upozorava građane: U Zagorju u jednom danu tri požara zbog nekontroliranog spaljivanja

Tijekom protekla 24 sata na području koje sigurnosno pokriva Policijska uprava krapinsko-zagorska zabilježena su tri požara.

U Gornjoj Konjščini do požara suhe trave i niskog raslinja, bez štete došlo je na poljoprivrednoj površini. Nije bilo ozlijeđenih osoba i požar su ugasili pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Konjščina i Gornja Konjščina.

U Donjoj Selnici požar je izbio prilikom spaljivanja papira u dvorištu, koje je obavljala 43-godišnja hrvatska državljanka. Vatra se proširila na obližnje stablo koje je nagorjelo. Požar su ugasili pripadnici Dobrovoljnog vatrogasno društva Belec, nema ozlijeđenih osoba.

Protiv 43-godišnjakinje, zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o zaštiti od požara slijedi izvješće Službi civilne zaštite Krapina.

U Galovcu Začretskom prilikom spaljivanja otpada došlo je do širenja vatre na suhu travu i raslinje. Požar je prouzročio i zacrnjenje metalnih stupova ograde u vlasništvu poduzeća. Također, nije bilo ozlijeđenih osoba. Požar su ugasili pripadnici Zagorske javne vatrogasne postrojbe Zabok. Šteta će biti utvrđena naknadno.

Policija apelira na sve građane da ne pale vatru na nedozvoljenim mjestima, da vatru ne ostavljaju bez nadzora jer i mala nepažnja može imati velike posljedice.

FOTO: Ilustracija 

Podijeli članak:

Povezani članci

/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?