Varaždinski plac postao je bogatiji za još jednu posebnu gastro-adresu. U subotu je svoja vrata otvorila poslovnica „Štrukljec“, u vlasništvu OPG-a Vrata Zagorja, kojim upravljaju Ružica Kišur Šafranec i Josip Šafranec.
Otvorenje poslovnice logičan je korak nakon niza uspjeha koje je OPG postigao na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Još 2023. godine osvojili su treće mjesto na Štrudlafestu u Jaškovu, dok su godinu kasnije ovjenčani srebrnom medaljom. Ove su godine nastupili i na prestižnom World Cup of Culinary and Pastry u Tunisu, odakle su se vratili s dvjema zlatnim medaljama za kvalitetu - jednom za štruklje i jednom za medenjake. Posebno vrijedi istaknuti i da je Ružica Kišur Šafranec u konkurenciji 40 zemalja svijeta osvojila pehar ukupnog šampiona kategorije, zahvaljujući kvaliteti, profesionalnosti, urednosti, izvrsnoj prezentaciji i okusu štruklji.
- Uz puno ljubavi prema ljudima, kulturnoj baštini i prirodi, na našem OPG-u iz tradicije stvaramo budućnost. Imamo plantažu šipka s tisuću sadnica, nekoliko košnica pčela i mali voćnjak s raznovrsnim voćkama. Pokrenuli smo i proizvodnju tradicijskih medenjaka prema vlastitoj recepturi, na tragu srednjovjekovnih redovnika, potpuno prirodnih, bez umjetnih boja i konzervansa. Radimo i domaće štruklje od ručno vučenog tijesta s bogatim, mirisnim nadjevima od sira, jabuka, buča, zelja, vrganja i bukovača, bobičastog voća i mnogih drugih sastojaka - istaknula je Ružica Kišur Šafranec.
Dodala je kako OPG Vrata Zagorja ne njeguje samo kulinarsku tradiciju, već i kulturnu baštinu kroz pjesništvo i narodne običaje. Organiziraju pjesničke manifestacije, nastupaju u narodnim nošnjama, a njihove su fotografije u nošnjama prve iz Hrvatske objavljene na globalnoj platformi Geofolk.
„Štrukljec je na Varaždinskom placu svečano otvoren uz prisutnost župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka. Upravo je županu pripala čast da je svečano otvori.
- Veliko mi je zadovoljstvo što mogu otvoriti poslovnicu „Štrukljec”. Ružica i Josip pokazali su da se tradicija i ljubav prema domaćoj hrani mogu spojiti s kvalitetom koja se cijeni i kod nas i u svijetu. Njihovi proizvodi osvajaju nagrade ne samo na domaćim natjecanjima, nego i na međunarodnim i posebno me veseli što je ta kvaliteta potekla upravo iz našeg kraja - istaknuo je župan Stričak.
Dodao je kako vjeruje da će njihova poslovnica postati prepoznatljivo mjesto na kojem će mnogi Varaždinci i gosti moći uživati u pravim domaćim okusima.
- Želim im puno uspjeha u radu i još mnogo nagrada i priznanja u budućnosti - poručio je župan.
Na uspjehu i otvaranju novog poglavlja svojeg poslovnog puta čestitao im je načelnik Općine Breznički Hum, Darko Žugčić.
- Velika mi je čast što sam danas mogao prisustvovati otvorenju. Ružica i Josip Šafranec svojom predanošću, ljubavlju prema tradiciji i kvalitetom svojih proizvoda dokazali su da naši lokalni proizvođači mogu osvajati nagrade i u Hrvatskoj i u svijetu. Ponosan sam što su baš naši sumještani i naši OPG-ovi prepoznati na ovako visokoj razini te im želim puno uspjeha u novoj poslovnici – poručio je Žugčić.
Direktorica Gradske tržnice Željka Vincek Strugar izrazila je zadovoljstvo što je Tržnica postala dom još jedne uspješne priče i što će posjetitelji tržnice moći uživati u odličnim proizvodima OPG-a Vrata Zagorja.
Na otvorenju je sudjelovao i direktor Turističke zajednice Varaždinske županije Goran Mališ, koji je vlasnicima OPG-a Vrata Zagorja poželio puno uspjeha u radu. Prisutnima se obratio i predsjednik Udruge kuhara Bjelovarsko-bilogorske županije Božidar Miodragović, podsjetivši na njihove međunarodne uspjehe u Tunisu, gdje je i sam sudjelovao.