Zabilježena je povećana gustoća prometa, pa se vozi usporeno uz povremene zastoje na zagrebačkoj obilaznici (A3) između čvorova Zagreb zapad i Lučko u smjeru Lipovca, izvijestio je u četvrtak Hrvatski autoklub (HAK), a prenosi 24 sata.
Zbog velike količine vozila, vožnja je usporena i na Istarskom ipsilonu (A8), na dionici između tunela i čvora Učka, u oba smjera. Slična je situacija i na Jadranskoj magistrali (DC8) – u Solinu, te na relaciji između Stobreča i Podstrane.
Na autocesti A6 Rijeka–Zagreb, zbog izvođenja radova zatvoren je izlazni krak čvora Vrbovsko u smjeru Zagreba, a vozačima se savjetuje korištenje obilaznog pravca preko čvora Ravna Gora. Ova prometna regulacija bit će na snazi do 17. svibnja.
Pomorski promet protječe bez poteškoća. Na graničnom prijelazu Bajakovo (Batrovci) sa Srbijom zabilježena su višesatna čekanja na ulazu u Hrvatsku za osobna vozila.
Foto: arhiva