Ministarstvo znanosti i obrazovanja na Svjetski dan učitelja nagrađuje najbolje odgojno-obrazovne djelatnike. Riječ je o nagradi koja se dodjeljuje unazad posljednjih nekoliko godina, a u novom je krugu povjerenstvo odabralo je 513 najuspješnijih u školskoj godini 2021./2022. koji su nagrađeni novčanim iznosom od 10.000 kuna bruto.
Ideja je da se nagradom honorira rad i vrijednost kvalitetnih, motiviranih i inovativnih pojedinaca. Bodovi su se mogli prikupiti u više kategorija – za mentorstvo učenicima, za predavanja, radionice i edukacije, boduje se i rad u stručnim vijećima i udrugama, bodove su zaradili i oni koji objavljuju stručne članke te su izrađivali nastavne materijale i obrazovne sadržaje.
Evo popisa:
Moreno Vinceković Glazbena škola u Varaždinu
Jasminka Prstec Gospodarska škola Varaždin
Siniša Stričak I.OŠ Čakovec
Iva Vukotić Gospodarska škola Varaždin
Marina Njerš Gimnazija Fran Galović Koprivnica
Ivana Ružić I. osnovna škola Čakovec
Zoran Hercigonja V. OŠ Varaždin
Ivica Kolarić I. OŠ Varaždin
Tamara Srnec Gimnazija J.Slavenskog, Čakovec
Željka Hutinski II. OŠ Varaždin, I. OŠ Varaždin
Jasminka Pernjek Srednja škola Krapina
Gordana Sokol OŠ Tužno
Iva Naranđa II.osnovna škola Čakovec
Jasminka Belščak Osnovna škola Petrijanec
Stjepan Pisačić Srednja škola Zlatar
Lea Šantek Glazbena škola u Varaždinu
Melita Brodar OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog,Ivanec
Renata Papec OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog,Ivanec
Sandra Poštić OŠ Ljudevita Modeca, Križevci,Križevci
Dijana Pintarić Srednja škola Konjšćina
Danijel Mustafa Obrtnička i tehnička škola Koprivnica
Stjepan Šalković Srednja škola Krapina
Marko Šafran Prva gimnazija Varaždin
Krešimir Varga Srednja škola Zlatar
Martina Vidović Prva gimnazija Varaždin
Lea Lesar-Dolenc Osnovna škola Vidovec
Tea Horvatić OŠ Strahoninec
Robert Posavec Centar za odgoj i obraz. Čakovec
Vedrana Moćnik Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec
Martina Horvat III. Osnovna škola Čakovec
Danijela Usmiani Srednja škola Bedekovčina
Tea Pavičić Zajec I. osnovna škola Varaždin
Dijana Pasarić OŠ Strahoninec, Čakovec
Maja Labaš Horvat Srednja škola Prelog
Đurđica Lucek OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica
Jasna Milički OŠ Marija Bistrica
Lucija Mlakar OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok
Marina Trstenjak Petran Srednja škola Čakovec
Dinka Žulić Centar za odg. i obr.,Čakovec
Suzana Šestan Graditeljska škola Čakovec, Čakovec
Kristijan Ovčarić OŠ Hodošan, OŠ Štrigova i III.OŠ Čakovec
Tamara Ređep I. osnovna škola Varaždin
Tatjana Tuđa Srednja škola Bedekovčina
Blanka Pazman Srednja škola ”Arboretum Opeka” Marčan
Ljiljana Inkret-Martinčević II. osnovna škola, Varaždin
Manuela Stričak OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
Renata Posavec OŠ Oroslavje
Jasmina Zaborski Ekonomska i trgovačka škola Čakovec
Darija Kivač OŠ Gola, Gola, Gimnazija Fran Galović, Koprivnica
Ivana Tomašković Osnovna škola Bedekovčina
Daniela Zadravec Tehnička škola Čakovec
Marica Celjak Osnovna škola Bedekovčina
Mara Grašić OŠ Braća Radić, Koprivnica
Tatjana Frančić- Mikulić Ekonomska i trgovačka škola Čakovec
Ivana Godec-Vinceković Glazbena škola u Varaždinu
Martina Grgac Gimnazija ‘Fran Galović’ Koprivnica
Marija Gabelica Srednja škola Koprivnica
Nikolina Hader OŠ Petrijanec
Dragica Koštarić Srednja škola Prelog
Rosana Štrocinger VI. osnovna škola Varaždin
Marina Tomac-Rojčević Gimnazija Fran Galović Koprivnica
Sonja Tušek – Podobnik I. osnovna škola Varaždin
Mišel Doskočil Srednja škola „Ivan Seljanec”, Križevci
Đurđica Krtanjek OŠ Franje Serta, Bednja
Ivana Meštrić Gospodarska škola Varaždin
Nataša Sajko Medicinska škola Varaždin
www.sjever.hr
05.10.2022.