Težak poraz: Varaždinci izgubili od Rudeša i prokockali šansu za velikom prednošću u borbi za Prvu HNL
Full Article 50 second read

Iako je NK Varaždin dosad držao prilično uvjerljivu prednost na ljestvici Druge HNL, u sklopu 26. kola nisu uspjeli pobijediti glavnog konkurenta za plasman u najelitniji nogometni rang. Ovim porazom prokockali su šansu za prednost od čak 8 bodova razlike u odnosu na drugoplasirani NK Rudeš.

Rudeš je prednost stekao golom Pavela u 60. minuti, a potom su uslijedila još dva neugodna iznenađenja. Razliku je prvo povećao Sekulić u 75. minuti utakmice, a potom je za 3:0 u 82. minuti zabio Latković.

Nakon ovog poraza, NK Varaždin ostaje prvoplasirani klub lige s 51 bodom, no NK Rudeš sa samo dva boda manje nalazi se na drugom mjestu kao glavni konkurent za plasman u Prvu HNL.

Do kraja prvenstva još su samo četiri utakmice, a Varaždin će sljedeću subotu odmjeriti snage sa zagrebačkim Jarunom.