NK Varaždin od danas više nije prvoligaš – Slaven Belupo pobijedio na domaćem terenu

Nogometaši Varaždina u posljednjem, 36. kolu HT Prve lige danas su gostovali kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Na žalost, san o ostanku u najvišem rangu hrvatskog nogometa je završio – Varaždin je izgubio s 1:0.

U prvih 20 minuta utakmice nismo vidjeli prilike. Slave Belupo je imao više od igre, a onda su gosti prvi zaprijetili. Đurasek je u 21. minuti snažno odapeo sa 16 metara, a Čović odličnom reakcijom skrenuo loptu u stativu i spasio svoj gol. Pokušao je Peco nedugo nakon toga iz daljine, no rezultat se nije mijenjao. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Slaven je umalo stigao do vodstva u 56. minuti kada je Krstanović pogodio mrežu gostiju, ali nakon VAR provjere pokazalo se da je bio u zaleđu. Pet minuta kasnije zabio je i Varaždin, no ponovno je VAR poništio gol zbog zaleđa. Slaven je poveo s 1:0 u 88. minuti utakmice. Zvonarek je izvrsno naciljao iskosa s desne strane i pogodio suprotni kut golmana Zelenike. Prvijenac šesnaestogodišnjaka u dresu Slaven Belupa!

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 1:0 (Zvonarek 88′)
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Van Bruggen, Prce – Bogojević, Lulić, Mlinar, Glavčić, Goda – Krstanović, Knöll
VARAŽDIN: Zelenika – Memija, Novoselec, Senić, Pellumbi – Postonjski, Đurasek, Elezi – Peco, Herrera – Obregon