Četiri Hrvata sutra na Sljemenu
Full Article 1 minutes read

Sutra na Sljemenu završava ovogodišnja priča Trofeja Snježne kraljice, a na Crvenom spustu bit će i četvorica Hrvata. Start prve vožnje je 12.15 sati, a najboljih 30 kreće u 15.30 sati.

Trenutno najbolji hrvatski skijaš, Zagrepčanin Filip Zubčić, u odličnoj veleslalomskoj sezoni očekuje nove bodove i u slalomu. Na Sljemenu će biti sedmi put, a u dosadašnjih šest imao je jedan plasman u drugu vožnju. Naime, 2015. je sa startnim brojem 57 osvojio 15. mjesto. Do danas mu je to ostao najbolji slalomski rezultat u Svjetskom kupu.

Varaždinac Istok Rodeš startat će kao 33. U ovoj sezoni još nije osvajao bodove. Posljednji je put među 30 najboljih bio prije godinu dana, 25. u Madonni di Campiglio. Na prve dvije ovosezonske slalomske utrke bio je 39. u Alta Badiji i 42. u Madonni di Campiglio. Inače, uz Ivicu Kostelića, Varaždinac je jedini hrvatski skijaš koji je na Sljemenu bio među prvih deset, 2019. je osvojio sedmo mjesto.

Matej Vidović startat će 52., a Samuel Kolega odmah poslije njega.