Now Reading:
Četiri projekta naše županije na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja
Full Article 2 minutes read

Četiri projekta naše županije na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja

ucenici projekti kkckzz

Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti i obrazovanja ove su godine organizirali 21. po redu Državnu smotra projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja za učenike osnovnih i srednjih škola. Na Smotri su se mogli vidjeti projekati iz Republike Hrvatske, njih oko 80.

Na Smotri su bila prikazana četiri projekata naše Županije.

Učenici i njihovi mentori, kroz svoje projekte, upoznavali su Ustav Republike Hrvatske, stjecali odgovarajuće znanje, razvijali vještine i stavove koji su im potrebni da se razviju u informirane, učinkovite i odgovorne građane koji će štititi i unapređivati razvoj ustavne demokracije u Republici Hrvatskoj, pa time i temeljna ljudska i građanska prava svake osobe u njoj.

U svom radu učenici su primjenjivali aktivne metode učenja i poučavanja: projektno učenje, suradničko učenje, učenje u paru, igranje uloga, simulacije, rješavanje problema, socijalno učenje korištenjem informacijskih i komunikacijskih tehnologija i drugo.

www.sjever.hr 29.05.2019.

Input your search keywords and press Enter.