Varaždin remijem proslavio naslov
Full Article 3 minutes read

nk varaždin

Varaždin je u slavljeničkom raspoloženju odigrao utakmicu u Sesvetama, ali nije tamo otišao samo na „izlet“ jer trebalo je opravdati osvojeni naslov. Karačić je, kako je i najavio, dao priliku igračima koji su manje participirali u prvenstvu.

Tako je prve minute u prvenstvu dobio i golman Gavranović, ali i tamnoputi Kesse koji je nakon odlične solo akcije postigao krasan gol u 13. minuti. Varaždin je igrao odlično, pogotovo Matek Kolarić koji je izluđivao obranu Sesvećana. Imao je Varaždin zaista sjajnih prilika, ali nije bio efikasan. Vidjelo se da nema Benka. Domaći su izjednačili u pretposljednjoj minuti kada je Vasilj iskoristio nepažnju varaždinske obrane i sa pet metara postigao gol. Nije bitno. Karačićeve „pričuve“ sjajno su odradile posao i pokazala svojem treneru kako na njih može računati.

Moram vam reći kako su me ovi igrači, koji su manje igrali u prvenstvu, danas ugodno iznenadili. Borili su se kao lavovi, ali su i pokazali da znaju. Zapravo cijela je momčad igrala sjajno. Bili smo superiorni u prvom dijelu, stvorili smo tri, četiri, odlične prilike, ali nismo zabili više od jednog gola. U nastavku smo malo stali, Sesvete su to iskoristile i napravile pritisak, ali bez učinka. Taman kada smo opet preuzeli konce igre u svoje ruke primili smo, rekao bih, glupi gol. Međutim slavlje nam nitko ne može pokvariti, zasluženo smo postali prvoligaši. Zahvalio bih se našim navijačima koji su nas opet bodrili u velikom broju – rekao je stoper Varaždina Matej Senić.

Sesvete – Varaždin 1:1 (0:1)
Sesvete – igralište Sesveta. Gledatelja: 500. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek). Žuti kartoni: Brezina, Drmić (Sesvete), Vuk, Yokoyama (Varaždin).
Strijelci 0:1 Kesse (13), 1:1 Vasilj (89).
Sesvete: Sušak, Morber (0d 46. Ćosić), Majcenić, Joković, Magdić, Zenko, Markota (od 71. Miklić), Tolić, Mikulić, Brezina (od 46. Drmić), Vasilj
Varaždin: Gavranović, Perković, Stolnik, Senić, Sambolec, Zebić, Črnko (od 49. Yokoyama), Kesse (od 71. Golub), Posavec (od 59. Mezga), Kolarić,Vuk.

Međimurje se spasilo!

Rezultati 26. kola Druge HNL: Solin – Dugopolje 1:0, Lučko – Hajduk II 0:2, BSK – Kustošija 2:0, Sesvete – Varaždin 1:1, Šibenik – Dinamo II 2:2, Hr. Dragovoljac – Osijek II 0:1, Međimurje – Zadar 4:1.
Poredak: 1. Varaždin 51, 2. Šibenik 46, 3. Osijek 44, 4. Hajduk 43, 5. Dugopolje 43, 6. Sesvete 40, 7. Dinamo 37, 8. Zadar 34, 9. BSK 28, 10. Solin 28, 11. Kustošija 28, 12. Hrv. Dragovoljac 27, 13. Međimurje 25, 14. Lučko 24.