Hrvatska slomila Francusku!

rukomet

Rukometni klasik između Hrvatske i Francuske, kojeg su uglavnom dobivali Francuzi, ovoga puta pripao je našima rezultatom 23:20 (11:11). S polufinalom smo se oprostili prekjučer, ali nismo se htjeli oprostiti od Olimpijade koja nam je pred početak utakmice opasno visjela jer Brazil je svladao Island. No naši su pokazali veliki karakter, veliku volju i borbenost nebi li na koljena bacili uvijek nam neugodne Francuze. Netko će sada reći kako Francuskoj ova tekma nije bila bitna, ali teško da su baš htjeli kalkulirati i izgubiti čime će sada najvjerojatnije na Dance u polufinalu. Uglavnom, tekma je bila odlična. Cijelo prvo poluvrijeme u egalu, gol za gol, a u nastavku su se Francuzi držali samo do 13:13. Onda je Mandić s dva gola odveo naše na 15:13 i to vodstvo više nisu ispuštali. U 50. minuti Horvat iz sedmerca pogađa za visokih plus četiri (20:16), a sigurna igra u posljednjih deset minuta nije dala Francuzima šansu da preokrenu. Ovom pobjedom igrat ćemo za 5. mjesto na ovom Svjetskom prvenstvu što i nije loš rezultat, ali ostaje veliki žal za još jednom propuštenom prilikom.
Vratar Šego skupio je 12 obrana, a najefikasniji je bio Horvat sa 7 golova. Mandić je postigao 4, Vranković 3, Karačić, Štrlek i Musa 2, a Duvnjak, Vida i Šipić po jedan gol. Kod Francuza najefikasniji bili su Richardson sa 5 te N’Guessan i Abalo sa 3 gola.