Izbornik
Izbornik
Zatvori
Tražilica
Search
Politika

Da li uskoro Posavčev NPS ulazi u koaliciju s HDZ-om?

Autor: sjeverhr
Da li uskoro Posavčev NPS ulazi u koaliciju s HDZ-om?

Dok se u političkim kuloarima sve češće spominje mogućnost preslagivanja saborske većine, novinari su o toj temi pitali i međimurskog župana Matiju Posavca te potpredsjednika Vlade Davora Božinovića, koji je jučer bio u obilasku Međimurske županije.

Na novinarsko pitanje o mogućem preslagivanju i eventualnim razgovorima s političkim partnerima, potpredsjednik Vlade Davor Božinović kratko je odgovorio kako o tome ništa nije čuo pa čak ni pročitao te nema nikakvih saznanja o toj temi

S druge strane, međimurski župan Matija Posavec dodao je kako se uvijek, čim se pojavi neki medijski napis, odmah stvaraju zagonetke i nagađanja.

- Meni je uvijek zanimljivo da kad se pojave neki medijski natpisi, bez obzira kakvi oni bili i čime motivirani, onda se uvijek pojavljuju te neke zagonetke, pa moramo davati izjave i očitovati se. Ono što vam odgovorno tvrdim je da nikakvih razgovora na tu temu nije bilo, niti službenih niti neslužbenih. Niti se time opterećujemo, a osobno, koliko vidim, čitam i čujem, mislim da je parlamentarna većina itekako stabilna - rekao je Posavec.

Na dodatno pitanje novinara bi li, u slučaju promjena, njegovi zastupnici dali podršku novoj većini, Posavec je odgovorio kako do takvog scenarija neće doći.

- Dakle, neće doći do preslagivanja parlamentarne većine, niti smo o tome razgovarali. Radimo svoj posao, a evo, potpredsjednik Vlade je danas ovdje u Međimurskoj županiji i o politici nismo ni slovo progovorili. Isključivo smo fokusirani na teme, projekte i programe zbog kojih smo izabrani - zaključio je Posavec.

Podijeli članak:

Povezani članci

Izdvojeno

/
/
/
notification icon
Želite li primati najnovije vijesti sa Sjever.hr portala?