Now Reading:
Općina Stubičke Toplice proslavila svoj dan – načelnik Beljak: U idućem razdoblju planiramo realizirati mnoge projekte
Full Article 6 minutes read

Općina Stubičke Toplice proslavila svoj dan – načelnik Beljak: U idućem razdoblju planiramo realizirati mnoge projekte

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća održanom u četvrtak, Općina Stubičke Toplice proslavila je svoj dan – Dan Općine i blagdan svog zaštitnika svetog Josipa, ali i veliki jubilej, 30 godina od svog osnutka. Naime, Stubičke Toplice postale su općinom 27. travnja 1993. godine zbog čega je svečana sjednica bila još svečanija i posebnija.

Svečanu sjednicu otvorio je predsjednik Općinskog vijeća Tomislav Mlinarić koji je naglasio kako su Stubičke Toplice dugogodišnjim investicijskim ulaganjima postale mjesto dostojanstvenog i ugodnog života svih generacija.

-Kao općina koja nosi naziv Općina prijatelj djece, kontinuirano ulažemo i vodimo brigu o sigurnosti i obrazovanju naših najmlađih članova društva, a koja se odnose na projekte vezane uz Osnovnu školu Vladimir Bosner Stubičke Toplice čiji smo osnivač. Proširenje osnovne škole, a naročito izgradnja školske dvorane trenutno su nam prioriteti i u tome očekujemo i nadamo se podršci Vlade Republike Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije – rekao je Mlinarić.

Načelnik Josip Beljak istaknuo je kako je u proteklih 30 godina, Općina Stubičke Toplice postalo mjesto poželjno za život.

-Uzorna smo Općina koja u okviru svojih mogućnosti osigurava mještanima sve što je potrebno za život – od komunalne infrastrukture, dječjeg vrtića, osnovne škole, općinske knjižnice, uređenih parkova, dječjih igrališta, sportskih klubova i brojnih udruga. Pred nama su i ove godine veliki projekti čiji je cilj još više unaprijediti kvalitetu života. Ponosan sam što uspješno nastavljamo s našim socijalnim i kulturnim programima i komunalnim investicijama – rekao je Beljak.

Kao jedan od najvažnijih projekata u narednom razdoblju svakako je dogradnja tamošnje osnovne škole i izgradnja školske dvorane s ciljem stvaranja uvjeta za jednosmjensku nastavu, produženi boravak te još kvalitetnije provođenje cjelodnevne nastave.

-U proteklih nekoliko godina uloženo je više od 100 tisuća eura za otkup zemljišta, izradu projektne dokumentacije te ishođenje građevinskih dozvola. Sve je spremno i čekamo već mjesecima natječaj kako bismo se prijavili. Prema informacijama, on bi trebao biti u lipnju. Iskreno se nadam da će to biti i da ćemo proći na natječaju kako bismo konačno izgradili toliko iščekivanu dvoranu na radost sve djece – kazao je čelnik Stubičkih Toplica.

Uz ove dvije kapitalne investicije, tu je i niz manjih projekata, a načelnik Beljak kaže kako posebno vesele i najave ulaganja privatnih investitora, kao i Županije.

-S njihove strane, tri su velika projekta prijavljena na natječaj Ministarstva turizma i također očekujemo rezultate. Kada bi sve što je prijavljeno prošlo, Stubičke Toplice bi u naredne dvije godine trebale postati veliko gradilište, s investicijama većim od svih dosadašnjih. Nadam se da će ljudi zaduženi za donošenje odluka prepoznati ove projekte i da će Stubičkim Toplicama vratiti dio duga nastalog nesretnom privatizacijom koja nas je koštala višegodišnjom stagnacijom po pitanju turizma – poručio je Beljak.

Općina Stubičke Toplice općina je koja se može pohvaliti velikim brojem udruga koje, uz odličnu suradnju s općinskom upravom, obogaćuju društveni život svih mještana, a u sve manifestacije, događanja, ali i pomoć onima kojima je potrebno uvijek se uključuju i vatrogasci i branitelji zbog čega im je načelnik Beljak zahvalio.

-Uvijek s ponosom ističem da imam najbolju ekipu suradnika i da nije njih, ni Stubaki ne bi bili ono što jesu. Za 30. rođendan želim našoj općini da se i dalje razvija u moderno i poželjno mjesto za život – zaključio je Beljak.

Uime načelnika okupljenima se obratio načelnik Velikog Trgovišća Robert Greblički čestitao je načelniku Beljaku i njegovom timu na postignutim rezultatima.

-Vjerujem da ćete odraditi sve ono što ste si zacrtali. Kada sam vidio neki dan najavu ovog vašeg zabavnog parka ovdje, mi smo imali sličnu ideju, pa me veseli ovaj projekt i drago mi je da će se to realizirati jer je Krapinsko-zagorskoj županiji ovako nešto zaista potrebno. Ako to izgradite, a vjerujem da hoćete, Stubičke Toplice bit će premale za sve ljude koji će ovdje dolaziti – poručio je Greblički.

Svečanoj sjednici prisustvovala je i zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek koja je naglasila kako su Stubaki brend, prije svega topličkog turizma, a potom i lijepe, očuvane prirode te druželjubivih i srdačnih ljudi.

-Stubičke Toplice obiluju različitim društvenim i kulturnim događanjima na kojima se okuplja mnogo ljudi, ne samo iz stubičkog kraja i naše županije, već i šire. Stubaki su brend i zbog Specijalne bonice za medicinsku rehabilitaciju koja je zaista lider u pružanju rehabilitacijskog, lječilišnog turizma i lider u liječenju i rehabilitaciji ortopedskih i fizikalnih bolesnika – rekla je Petek dodavši kako Županija kao osnivač ulaže značajna sredstva u Specijalnu bolnicu, a najbolji pokazatelj da je njen razvoj na dobrom putu je zadovoljstvo ljudi koji su tamo boravili.

Istaknula je zadovoljstvo što su čak tri odlična projekta vezana uz područje Stubičkih Toplica prijavljena na natječaj Ministarstva turizma koji će, sigurna je zamjenica Petek, dati novi zamah razvoju Općine. Najavila je i da će Županija financijski pomoći u izgradnji školske sportske dvorane.

-Želim vam da se ovi projekti koji su prijavljeni realiziraju. Ja sam jako optimistična i veselim se njihovoj realizaciji – zaključila je Petek.

Svečana sjednica bila je prilika i za zahvalu zaslužnim mještanima koji su svojim radom i djelovanjem doprinijeli razvoju i promociji Općine Stubičke Toplice. Tako su zahvalnice Općine Stubičke Toplice pripale Nataliji Stamboliji, učiteljici informatike u Osnovnoj školi Vladimir Bosnar za izniman doprinos u radu s djecom i za postizanje vrhunskih rezultata na županijskim i državnim razinama natjecanja, Ivanu Peteku, članu Sportsko ribolovnog društva Stubaki za izniman doprinos sportskom ribolovu i promociju Općine te Tihomiru Marteku Vučku za izniman doprinos i ekološku osviještenost u provođenju mjera zaštite okoliša na području Stubičkih Toplica.

Povelja Općine uručena je Udruzi veterana specijalne policije Domovinskog rata „Barun” i to za očuvanje digniteta Domovinskog rata i Republike Hrvatske te dostojanstveno prezentiranje i promociju Stubičkih Toplica van granica županije.

Plaketa Općine Stubičke Toplice dodijeljena je Nadici Jozić Borić, Dragici Zrinski, Katici Ferenčak i Mariji Čukelj, članicama Udruge Hrvatska žena za doprinos u prepoznatljivosti Udruge, njegovanju tradicije i običaja stubičkog kraja te volontiranju i pomaganju potrebitima.

Posebno priznanje Općine uručeno je učeniku Pavelu Matuši Popoviću.

Uime nagrađenih Općini je zahvalila Nadica Jozić Borić.

-Hvala vam što ste prepoznali naš rad, naše zalaganje i htijenje u promociji i predstavljanju naše općine – rekla je Jozić Borić.

tklopotan / www.sjever.hr
27.04.2023.

Input your search keywords and press Enter.

Prijavite se za primanje prvih

regionalnih digitalnih novina

Uspješno ste se prijavili!

Došlo je do pogreške prilikom pokušaja slanja vašeg zahtjeva. Molim pokušajte ponovno.

Slanjem podataka suglasni ste s Uvjetima korištenja, specifičnim svrhama korištenja i vašim pravima.