Novi uspjeh međimurskog sporta: muška štafeta AK Međimurje prvak Hrvatske, Niki Plevnjak srebrni!
Full Article 3 minutes read

Nakon kadetskog, u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu, sprinterice su “ukrstili” i najbolji mlađi kadeti i kadetkinje Hrvatske. Niti na ovom natjecanju nisu izostale medalje za članove AK Međimurje, koji su pod vodstvom trenera Dejana Dokleje u vrlo jakoj konkurenciji osvojili dvije medalje i nekoliko odličnih plasmana.

Prvi je ugodno iznenadio i na postolje stao Niki Plevnjak, član atletske škole AK Međimurje u Prelogu, koji je na 60 m istrčao izvrsnih 8,20 sekundi i osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju. Niki je još jednom stao na postolje i to kao član štafete AK Međimurje, koja je u sastavu Leo Mesarić, Fran Fotak, Niki Plevnjak i Lino Plevnjak rezultatom 1:56,97 osvojila zlatnu medalju i naslov prvaka Hrvatske na 4 x 200 m.

Odlične nastupe ostvarilo je još nekoliko članova ove mlađe kadetske skupine AK Međimurje. Tako je na korak do medalje ostao Lino Plevnjak, drugi atletičar iz obitelji Plevnjak, koji je na 200 m sa 28,15 bio 4., dva 5. mjesta osvojio je Leo Mesarić u skoku u vis sa 135 cm i 55 m prepone 11,60, Niki Plevnjak je bio 5. u skoku u dalj sa 485 cm, 6. mjesto osvojila je Eva Dokleja u skoku u vis sa 140 cm dok su 7. mjesta osvojili Hana Deban u skoku u dalj sa 480 cm, Leon Čavlek u bacanju kugle sa 7,39 m i štafeta mlađih kadetkinja AK Međimurje u sastavu Nola Puškadija, Eva Blažeka, Eva Dokleja, Hana Deban rezultatom 2:00,63.

Nakon izuzetno uspješnih kadeta predvođenih Neviom Fotak, odlične nastupe ostvarili su i mlađi kadeti, koji su nakon završetka prošlogodišnje sezone na otvorenom zimski period dobro odradili i vrijedno trenirali, što je i vidljivo u postignutim rezultatima u dvorani.

kugla 2 kg: 10. Eva Blažeka 8,32
4 x 200 m: 7. AK Međimurje (Nola Puškadija, Eva Blažeka, Eva Dokleja, Hana Deban) 2:00,63

Mlađi kadeti:

60 m: 2. Niki Plevnjak 8,20; 12. Fran Fotak 8,77; 28. Antonio Novak 9,36; 32. Leon Čavlek 9,62
200 m: 4. Lino Plevnjak 28,15
55 m prepone: 5. Leo Mesarić 11,60
dalj: 5. Niki Plevnjak 4,85; 9. Lino Plevnjak 4,49; 10. Fran Fotak 4,49; 22. Antonio Novak 3,69
vis: 5. Leo Mesarić 1,35
kugla 3 kg: 7. Leon Čavlek 7,39
štafeta 4 x 200 m: 1. AK Međimurje (Leo Mesarić, Fran Fotak, Niki Plevnjak, Lino Plevnjak) 1:56,97