Now Reading:
Župan Stričak ugostio sudionike Erasmus+ projekta European Wonders of Geography
Full Article 2 minutes read

Župan Stričak ugostio sudionike Erasmus+ projekta European Wonders of Geography

Županijsku palaču u Varaždinu posjetili su sudionici ERASMUS + projekta Eurepan Wonders of Geography. Osim učenika iz Belgije, Francuske, Italije i Španjolske u projektu sudjeluju i  učenici iz  Hrvatske, točnije iz Osnovne škole Sračinec.

Radi se o projektu koji za cilj ima educirati što više ljudi o korištenju dobrih praksi u korištenju ICT tehnologije s djecom i mladima.

Također intencija je educirati što više ljudi o korištenju dobrih praksi u korištenju ICT tehnologije s djecom i mladima, a pristup u projektu zasnovani je na geografiji, putem koje će učenici učiti o Europi i njezinim različitostima. Učenici u toku projekta koriste različite digitalne alate kako bi predstavili svoj razred, školu, selo, grad, regiju, državu i Europu drugim učenicima iz država Europske unije.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 164.648 eura, koja se dijeli na pet država partnera, a Osnovnoj školi Sračinec je za provedbu projekta dodijeljeno 28.533,00 EUR.

U sklopu boravka u Sračincu sudionici projekta obišli su i Županijsku palaču u Varaždinu u kojoj su ih primili župan Varaždinske županije Anđelko Stričak i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport dr.sc. Miroslav Huđek.

Župan ih je tom prilikom upoznao s bogatom poviješću te specifičnostima naše županije, predstavio im je projekte koji se provode na području obrazovanja te je naglasio kako je sretan kada ima prilike ugostiti mlade ljude koji dolaze iz različitih zemalja.

– Čestitam Osnovnoj školi Sračinec na sudjelovanju u ovome projektu, drago mi je da su naše škole uključene u različite europske programe i projekte koji doprinose kvaliteti obrazovanja, a učenici koji sudjeluju u tim projektima imaju prilike upoznati nove kulture, nove države, regije, ali i steći nova prijateljstva- rekao je župan Stričak.

Zahvalivši se na srdačnoj dobrodošlici, Janja Žnidarić koordinatorica Erasmus+ projekata u Osnovnoj školi Sračinec je naznačila kako je osim radnog dijela korisno i poželjno da učenici upoznaju povijest, kulturu i prirodna bogatstva regije, grada i županije u kojem borave, a Varaždinska županija je svakako odlična destinacija za to.

sjever.hr/varazdinska-zupanija.hr
26.10.2022.

Input your search keywords and press Enter.