Now Reading:
Solidarnost i veliko srce Podravaca – Koprivničko – križevačka županija prva u Hrvatskoj po broju davanja krvi
Full Article 4 minutes read

Solidarnost i veliko srce Podravaca – Koprivničko – križevačka županija prva u Hrvatskoj po broju davanja krvi

Povodom Dana dobrovoljnih darivatelja krvi, Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica organiziralo je svečani prijem za darivatelje s jubilarnim brojem davanja krvi. Na prijemu gradonačelnika Koprivnice Mišela Jakšića uručeno je 110 priznanja darivateljima krvi, ženama za 35 i više, a muškarcima za 50 i više darivanja krvi. Prijemu je prisustvovao i zamjenik župana Ratimir Ljubić.

Ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, Adela Sočev na svečanosti je kazala kako je prošle godine u organizaciji GDCK Koprivnica prikupljeno 5.486 doza krvi, što je 420 više nego godinu ranije. Svaki deveti stanovnik je dobrovoljni darivatelj krvi i drugi smo u Hrvatskoj po broju davanja na sto stanovnika. Uz 158 darivatelja koji su po prvi put dali krv, ističe se i sedam darivatelja koji su u proteklih godinu dana stoti put dali krv.

– Na području naše županije 154 darivatelja su krv dala stotinu i više puta, s tim da ih je s područja Koprivnice i okolnih 11 općina, 110. Naša županija prva je u Hrvatskoj po broju davanja krvi na sto stanovnika već gotovo cijelo desetljeće – rekla je ravnateljica Sočev te zahvalila darivateljima na njihovoj plemenitosti.

Gradonačelnik Jakšić je, uz čestitke, naglasio kako je lijepo znati da u Koprivnici postoje ljudi koji su spremni dati najvrijednije što imaju, a to je krv. Time pokazuju solidarnost i veliko srce po kojem je Podravina poznata.

Čestitke povodom Dana dobrovoljnih darivatelja uputio je i zamjenik koprivničko – križevačkog župana, Ratimir Ljubić.

– Svim darivateljima krvi iskreno zahvaljujemo na humanosti i plemenitosti. Njihova nesebičnost svakodnevno spašava živote te pozivamo sve građane da se odazovu akcijama dobrovoljnog darivanja krvi i pomognu onima kojima je to potrebno – rekao je Ljubić.

DOBITNICI PRIZNANJA

Plaketa i zahvalnica za izvanredan uspjeh HCK za 150 darivanja

Milan Vadla

Plaketa i zahvalnica za izvanredan uspjeh HCK za 125 darivanja

Ivan Ernečić

Plaketa i zahvalnica za izvanredan uspjeh HCK za 115 darivanja žene

Dragica Kramarić

Zahvalnica i zlatni znak priznanja HCK za 100 darivanja muški

Ivica Gašparić, Zlatko Golec, Mirko Hemetek, Ivan Kukec, Stjepan Oroš, Danijel Perošić i Srećko Tvorić

Zahvalnica i srebrni znak priznanja HCK za 55 darivanja žene

Tatjana Bago

Zahvalnica i srebrni znak priznanja HCK za 75 darivanja muški

Davor Anušić, Goran Balaško, Mario Balog, Renato Blaguški, Mario Čižmešija, Miroslav Filipić, Hrvoje Kustić, Kristijan Lovreković, Zoran Murić, Krunoslav Pobi, Roman Sabol, Karel Sitar, Mladen Šimeg, Vladimir Toplak i Alen Tržić

Zahvalnica i brončani znak priznanja HCK za 35 darivanja žene

Brankica Delimar, Biljana Galić, Dubravka Hlebar, Mirela Kovaček, Vesna Kraljic, Ljiljana Marjanović, Brankica Matijašec, Vesna Prijić, Maja Puhalo, Ivka Rušak, Mirela Sentišek, Gordana Sremec, Anđelka Šimunić, Lidija Vezjak-Fluksi, Robertina Zdjelar i Marija Zlatar

Zlatna kapljica GDCK Koprivnica za 50 darivanja žene

Ines Kukec, Verica Lovriša i Ljiljana Vitanović

Zahvalnica, brončani znak priznanja HCK i zlatna kapljica GDCK Koprivnica za 50 darivanja muški

Dario Balent, Josip Bartolović, Mladen Bartolović, Stevo Belani, Goran Biškup, Romeo Blažeković, Ante Bobovec, Igor Čižmak, Dalibor Čolig, Marijan Đukić, Tomislav Đuranek, Ivica Gaži, Neven Gojković, Tomislav Graš, Siniša Horvat, Mamče Ilić, Miroslav Ivančan, Željko Janžek, Mario Kotarščak, Saša Kovačević, Mladen Kovačić, Predrag Kukec, Željko Medenjak, Mirael Mihalić, Perica Posavec, Saša Puhar, Vladimir Rajić, Darko Rajn, Čedo Ranilović, Ivan Ribič, Dinko Sabolec, Ivica Salajec, Elvis Sirovec, Goran Smoljanović, Mario Šestak, Martin Štubljak, Karlo Terpin, Mario Vidović, Miljenko Vidović i Mario Zagorščak

Završna zahvalnica i plaketa

Josip Bači, Stjepan Belko, Ilija Bilić, Branko Blažek, Ljiljana Dukarić (Am), Stjepan Kovačić, Andrija Krčma, Ivan Lončarić, Miroslav Madunić, Zvonimir Prepelić, Branko Sambor. Vlado Šarec, Vlado Velaj (Am)

Obiteljska zahvalnica

Goran Aščić, Tatjana Bago, Ivica Bebek, Ljubomir Besten, Krešimir Đukin, Krešimir Hegedušić, Saša-Peter Horvat, Tomislav Kukec, Leon Lukač, Ivan Peti, Hrvoje Posavec i Zoran Sever

www.sjever.hr
25.10.2022.

Input your search keywords and press Enter.