Now Reading:
Najbolji županijski učitelji na prijemu kod župana Korena – “Najvažniji su kvalitetni ljudi poput vas koji svojim znanjem oblikujete nove generacije”
Full Article 3 minutes read

Najbolji županijski učitelji na prijemu kod župana Korena – “Najvažniji su kvalitetni ljudi poput vas koji svojim znanjem oblikujete nove generacije”

Koprivničko – križevački župan Darko Koren danas je u Županijskoj upravi održao prijem za najuspješnije obrazovne djelatnike s područja Koprivničko – križevačke županije koje je nagradilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja povodom Međunarodnog dana učitelja.

Povjerenstvo za nagrađivanje je među 513 nagrađenih odgojno – obrazovnih djelatnika uvrstilo i 16 iz Koprivničko – križevačke županije: Mariju Gabelicu iz SŠ Koprivnica, Marinu Njerš, Martinu Grgac, Marina Tomac-Rojčević i Dariju Kivač iz Gimnazija Fran Galović (Koprivnica), Sandru Poštić, Martinu Valec-Rebić i Marjanu Fržović iz OŠ Ljudevita Modeca (Križevci), Danijel Mustafu iz Obrtničke škole Koprivnica, Luku Femca iz Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Podravsko sunce“ (Koprivnica), Đurđicu Lucek iz OŠ Đuro Ester (Koprivnica), Maru Grašić iz OŠ Braća Radić (Koprivnica), Mišela Doskočila iz SŠ Ivan Seljanec (Križevci), Stojanku Lesički iz OŠ Sveti Petar Orehovec, Branka Pleadina iz Strukovne škole Đurđevac i Nikolu Mihočku iz OŠ Đurđevac.

Župan Koren je uputio čestitke nastavnicima povodom ovih važnih priznanja, koja pokazuju koliko je njihova kvaliteta prepoznata i izvan granica naše županije.

– Ponosni smo što je Ministarstvo nagradilo čak 16 obrazovnih djelatnika iz naše županije, što dovoljno govori o izvrsnosti, entuzijazmu, trudu i ljubavi koje ulažu u svoj poziv te vjerujem da će im to biti motiv i poticaj za daljnji rad. Obzirom da je sektor obrazovanja prioritet u radu Županijske uprave, mogu reći kako pratimo, cijenimo i podržavamo rad svih naših obrazovnih djelatnika s kojima često surađujemo na brojnim projektima – rekao je župan Koren dodavši kako se posljednje dvije godine odvijaju intenzivne investicije u tom sektoru, vrijedne oko 170 milijuna kuna.

– Investicijama želimo unaprijediti standard i materijalne uvjete nastave, no najvažniji su upravo kvalitetni ljudi poput vas koji će svojim znanjem oblikovati nove generacije. Želim vam mnogo uspjeha u radu te se nadam da ćemo i dalje odlično surađivati – poručio im je župan Koren.

Uime prisutnih obrazovnih djelatnika, Marina Njerš iz koprivničke Gimnazije “Fran Galović” i Stojanka Lesički iz Osnovne škole Sveti Petar Orehovec zahvalile su županu na prijemu, kao i Županiji na kontinuiranoj podršci, naglasivši važnost uloge nastavnika koji mnogo energije, volje i ljubavi ulažu u svoj rad.

Nakon uvodnih obraćanja, župan je obrazovnim djelatnicima uručio poklone – vrijednu fotomonografiju “Koprivničko – križevačka županija” u kojoj su predstavljene brojne prirodne ljepote, kulturna baština te bogata povijest i tradicija KKŽ.

Spomenimo i kako su prijemu prisustvovali i zamjenik župana Ratimir Ljubić te pročelnice Melita Ivančić i Ana Mušlek.

www.sjever.hr
18.10.2022.

Input your search keywords and press Enter.