Plivači čakovečkog kluba uspješni u jakoj konkurenciji – Mario Beliga kadetski prvak Hrvatske!

U Zagrebu na Sveticama, održalo se Kadetsko prvenstvo Hrvatske u plivanju. Na natjecanju je nastupilo ukupno 218 kadetkinja i kadeta iz 36 klubova iz cijele Hrvatske.

Čakovečki plivački klub predstavljalo je četvero natjecatelja: Lana Pintarić (09), Maja Cmrečnjak (10), Tessa Zuber Polak (10) i Mario Beliga (08).

Najuspješniji natjecatelj Čakovečkog plivačkog kluba bio je Mario Beliga koji se popeo na postolje tri puta u disciplinama 100m leptir i 400m mješovito gdje je postao viceprvak Hrvatske, i u disciplini 200m leptir gdje je postao prvak Hrvatske, a osim medalja Mario je zauzeo odlično 8. mjesto u disciplini 200m mješovito i 5. na 800m slobodno.

Lana Pintarić zauzela je 12. mjesto u disciplini 400m slobodno, 25. 200m leđno, 17. 800m slobodno, 28. 100m leđno i 24. 200m slobodno. Maja Cmrečnjak 29. mjesto u disciplini 200m leđno, 24. mjesto 100m slobodno, 30. 100m prsno i 24. 200m prsno. Tessa Zuber Polak 34. mjesto u disciplini 100m leđno. Čestitke svim natjecateljima na ostvarenom plasmanu i rezultatima isplivanim na Prvenstvu Hrvatske.

Na izvrsnom uspjehu čestitala im je i čakovečka gradonačelnica Ljerka Cividini.

– Bravo za Marija, sve naše natjecatelje, trenera Antonija Šanteka i predsjednika Gorana Kolarića. Uskoro si i osobno čestitamo – poručila je gradonačelnica Cividini.