Now Reading:
Općina Vidovec započela s proslavom svog dana – Izložba vina “Zlatne kapi Tužna” okupila velik broj sudionika, čak osmero njih nagrađeno zlatnom medaljom
Full Article 5 minutes read

Općina Vidovec započela s proslavom svog dana – Izložba vina “Zlatne kapi Tužna” okupila velik broj sudionika, čak osmero njih nagrađeno zlatnom medaljom

Općina Vidovec slavi svoj dan 15. lipnja, na blagdan sv. Vida, a program obilježavanja započeo je u nedjelju 19. Kupom Športsko – ribolovnog društva Općine Vidovec, te je nastavljen u popodnevnim satima jubilarnom, 15. izložbom vina “Zlatne kapi Tužna”.

Izložba je održana u organizaciji Udruge vinogradara i voćara sv. Antun Tužno u etno kući Kitec u Domitrovcu, a tom su prilikom dodijeljena i priznanja vinogradarima za prošlogodišnju berbu.

Kako je objasnio predsjednik Udruge vinogradara i voćara sv. Antun Tužno, Ivica Pozder za izložbu su bila prijavljena 53 uzorka, od čega je njih osam nagrađeno s zlatnom medaljom, 33 sa srebrnom medaljom, dok je njih 8 osvojilo broncu.

– Možemo se pohvaliti kako naša izložba zaista ima dobru i pozitivnu reputaciju pa nam tako dolaze i ljudi iz okolnih krajeva. Od jednog područja koje je do nedavno slovilo kao loše vinogradarsko područje, došli smo do toga da naši vinogradari na raznim natjecanjima osvajaju velik broj zlatnih odličja, a gotovo da nema izložbe na kojoj naši članovi ne sudjeluju – rekao je Pozder dodavši kako Udruga broji 120-ak članova.

– Dolaze nam i novi članovi s područja Ivanca, Vinice te ostalih obližnjih krajeva. To je za nas svakako pozitivna činjenica koja nam dokazuje da imamo dobre planove, da dobro radimo i da ljudi žele biti dio našeg kolektiva. Isto tako imamo vrlo širok repertoar naših aktivnosti što isto tako privlači ljude. Moram naglasiti kako u svemu tome imamo jako prisnu i dobru suradnju s Općinom kao i sa Županijom. Oni su jednostavno uvidjeli naš rad i angažman i Općina velike nade polažu u nas, a dokaz tome je prekrasna građevina na području mjesta Tužno koja će se, nadam se iduće godine otvoriti te vjerujem da ćemo sljedeću 16. izložbu vina održati u tim prostorima. Radi se o kapitalnom objektu koji će po dogovoru s općinskim načelnikom pripasti Udruzi vinogradara, odnosno mi ćemo se njime služiti i voditi, a Općina ulaže velika financijska sredstva da bi se to reprezentativno odradilo – kazao je Pozder.

Svečanosti otvorenja izložbe prisustvovala je i zamjenica varaždinskog župana Silvija Zagorec koja je tom prilikom istaknula kako nema ljepšeg uvoda u obilježavane Dana grada od manifestacije kao što je izložba vina “Zlatne kapi Tužna”.

– Broj zlatnih medalja naših vinogradara s jedne strane dokazuje kontinuitet i tradiciju same izložbe, a s druge strane sve bolju i jaču kvalitetu naših vina. Te činjenice su iznimno pohvalne jer je u sve to skupa uložen golem trud, entuzijazam i slobodno vrijeme. Upravo se Varaždinska županija sve više pozicionira na vinarskoj karti s kvalitetnim vinima, a u prilog tome govori i činjenica o osvojenih 38 medalja naših vinara na prestižnoj 19. Decanter izložbi vina u Londonu. Po prvi puta, ove je godine osvojena i zlatna medalja – naglasila je zamjenica župana Zagorec dodavši kako Varaždinska županija ima još mnogo potencijala.

– Aktivnim pristupom, znanjem i stručnošću te primjenom novih, modernih tehnologija daljnji uspjeh svih naših vinara je više nego zagarantiran. Čestitam svima na sudjelovanju na ovoj manifestaciji “Zlatne kapi Tužna” te na osvojenim medaljama, a organizatorima želim još puno ovakvih manifestacija. Jedna od najboljih i najpoznatijih poslovica veli da je život prekratak da bismo pili loše vino, a s obzirom da je ovdje mnogo nagrađenih vina, svi smo uživali u kvalitetnoj degustaciji – istaknula je Zagorec.

Budući da zadnje dvije godine, zbog situacije uzrokovane epidemijom koronavirusa, Općina nije mogla proslaviti svoj Dan uz druženje sa svojim mještanima načelnik Vidovca Bruno Hranić rekao je kako ga iznimno veseli što će ove godine moći sve to nadoknaditi.

– Pripremili smo za naše mještane bogat program pa smo tako danas obilježavanje započeli Ribičkim kupom, a nastavljamo s tradicionalnom izložbom vina naših vinogradara. Vina su jako dobro ocijenjena, imamo kvalitetno vinogorje što je dobar preduvjet za razvoj ruralnog turizma. U srijedu imamo vidovsko proštenje koje će obuhvatiti niz događanja, od svete mise do raznih zabava, a ono što je najbitnije napomenuti je da naša Udruga žena u srijedu ima Festival vidovečkog gibanika. U petak je svečana sjednica Općinskog vijeća i ujedno i proslava 40. obljetnice Nogometnog kluba Nedeljanec, dok u subotu NK Nedeljanec povodom svoje obljetnice organizira Plavo – bijelu noć – objasnio je načelnik Hranić dodavši kako će svatko moći pronaći nešto za sebe te da se nada da će ih vrijeme poslužiti i da će se napokon dobro zabaviti.

Na području Općine Vidovec aktino djeluje 20-ak udruga, među kojima je Udruga vinogradara jedna od najbrojnijih, a prema riječima načelnika Hranića Općina sa svima njima jako dobro surađuje.

– Naša strategija ruralnog turizma se odnosi najviše na dio brežuljkastog dijela općine, a to je naselje Tužno, tako da smo kupili jednu staru kuću čija je obnova pri kraju i uskoro ćemo imati vinogradarsku kuću i kušaonicu te prostore za zabavu koje će moći svi koristiti – zaključio je načelnik Hranić.

www.sjever.hr
12.06.2022.

Input your search keywords and press Enter.

Prijavite se za primanje prvih

regionalnih digitalnih novina

Uspješno ste se prijavili!

Došlo je do pogreške prilikom pokušaja slanja vašeg zahtjeva. Molim pokušajte ponovno.

Slanjem podataka suglasni ste s Uvjetima korištenja, specifičnim svrhama korištenja i vašim pravima.