Now Reading:
Ogroman porast broja novozaraženih u Varaždinskoj županiji – M. Bosilj: Nemamo dovoljno zaštićenih ljudi u populaciji naše županije
Full Article 2 minutes read

Ogroman porast broja novozaraženih u Varaždinskoj županiji – M. Bosilj: Nemamo dovoljno zaštićenih ljudi u populaciji naše županije

U Varaždinskoj županiji potvrđeno je 80 novih slučajeva zaraze koronavirusom nakon što su jučer testirane 402 osobe.

Podsjetimo, jučer je Stožer izvijestio o 25 novooboljelih.
 
U Općoj bolnici Varaždin na liječenju je 29 pacijenata, od kojih je jedan u jedinici intenzivnog liječenja na respiratoru.  
 
Oporavilo se 29 osoba i u županiji je 275 aktivnih slučajeva. 
 
I dok su u kolovozu bila potvrđena 202 slučaja zaraze koronavirusom, u prva dva tjedna rujna evidentirano je 420 novih slučajeva. Broj novih slučajeva u posljednjih 14 dana na 100.000 stanovnika je 253, što je značajan porast u odnosu na kraj kolovoza kad je 14-dnevna incidencija bila 75 na 100.000 stanovnika.
 

-Incidencija nam je u konstantnom porastu, što je jasan pokazatelj da nemamo dovoljan broj zaštićenih ljudi u populaciji naše županije. Svi građani koji to još nisu učinili, za cijepljenje se mogu javiti svojim liječnicima obiteljske medicine ili mogu doći na cijepljenje koje za veći broj osoba organizira Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije u pravilu najmanje dvaput tjedno u dvorani u podrumu Kirurgije Opće bolnice Varaždin – istaknuo je ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije Marin Bosilj.
 
Podsjećamo da Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije cijepljenje za veći broj građana organizira:
 
Danas, 15. rujna – Opća bolnica Varaždin – dvorana 1 u podrumu Kirurgije (pokraj ORL ambulante) – do 13 sati  – cijepljenje drugom dozom Pfizera za građane koji su prvi put cijepljeni 18. kolovoza.

www.sjever.hr
15.09.2021.

Input your search keywords and press Enter.