TK Maraton Krapina na Prvenstvu Hrvatske u krosu u Varaždinu

TK Maraton Krapina sudjelovao je na ekipnom Prvenstvu Hrvatske u krosu.

Iz Tk Maraton Krapina nastupili su Jakov Friščić, Miljenko Hršak, Miljenko Hmelina i Romano Krstić i to na dionicama od 4 i 12 km. Unatoč jakoj kiši prethodnog dana kros staza pokraj varaždinske Arene dočekala je natjecatelje suha i bez blata.

Na dionici od 4 km nastupili su Friščić, Krstić i Hršak, dok se na dionici od 12 km spomenutom trojcu pridružio Miljenko Hmelina.

Najbrži na dionici od 4 km bio je Marino Bloudek iz Ak Kvarner iz Rijeke, unatoč njegovoj pobijedi naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je, očekivano Ak Agram. Na dionici od 12 km pobijedio je Filip Svalina (Ak Agram). Ukupni pobjednici bili su Ak Agram Zagreb.

U ukupnom poretku klubova na dionici od 4 km Tk Maraton Krapina osvaja 20. mjesto, dok na 12 km osvajamo 14. mjesto. Najbrži od naših na 4 km bio je Friščić Jakov (0:15:39) ostvarivši plasman na 53. mjesto, potom Miljenko Hršak (0:15:42) 55. i naposlijetku Romano Krstić (0:17:44) 72.

Na dionici od 12 km prvi od naših predstavnika ciljem je prošao Miljenko Hršak (0:51:54) 46., potom Friščić Jakov (0:54:27) 52. te Miljenko Hmelina (0:54:36) 53. Krstić je zbog lakše ozljede koljena odustao.