Zabok borbeno pobijedio Dubravu

Zabok i Furnir odigrali su borbenu i vrlo zanimljivu utakmicu, koja je na kraju otišla na stranu u samoj završnici prisebnijeg domaćina. Konačnih 92:82 ne pokazuje pravo stanje stvari na parketu, Dubrava je bila u igri sve do minutu i 14 sekundi prije kraja kada je centar Zaboka Primorac pogodio nevjerojatnu tricu s deset metara za 84:79 i time Zaboku donio značajnu prednost koja se na kraju s linije slobodnih bacanja povećala do konačnih deset koševa viška. Domaći su otvorili s dvije trice Tomasa, ali uporni gosti su na kraju prvih deset minuta došli do tri koša razlike (16:19). Drugu četvrtinu odlično je reagirao Jambrović, koji je nanizao 10 koševa i doveo Zabok do +7 (31:24) u 15. minuti. Smolić je držao goste u igri i približio ih na -1 (37:36), a Zabok je ubačajima Petra i Gabriela Marića u samoj završnici došao do pet koševa viška (45:40). Dubrava je odlično odigrala treću četvrtinu krajem koje je Buovac povezao dvije trice, nadovezali su se na isti način Brzoja i Buljević i gosti u zadnjih deset minuta ulaze sa sedam koševa viška (65:72). U posljednjoj četvrtini Zabok je borbenošću pokrenuo Primorac, a domaći su nakon polaganja Tomasa u 35. minuti ponovno u vodstvu (75:74). Do minutu i pol prije kraja na semaforu je stajalo 81:79, a onda je sijevnula već opisana trica Primorca i tu je priči bio kraj .